پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۲۸ / ۰۲ / ۱۴۰۱
Asia/Tehran 17:54

آبرسانی به 350 روستا در تابستان با تانکر انجام می‌شود

01:0052320

مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری آذربایجان‌شرقی در نشست خبری خود با رسانه‌ها با اشاره بر اینکه ۸۳ درصد جمعیت روستاهای استان از آب شُرب سالم برخوردار هستند، گفت: آبرسانی به 350 روستا در تابستان با تانکر انجام می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان، تقی کرمی افزود: علت اصلی آب‌رسانی از طریق تانکر، خشکسالی‌های متوالی چند سال اخیر است که منشاء آب را از بین برده است.

وی اظهار داشت: به دلیل مصرف بی‌رویه سفره‌های زیرزمینی به قدری آب افت کرده است که گاها برای تامین آب ۳۵۰ متر چاه می‌زنیم.

کرمی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وجود 2907 مدرسه روستائی، خاطرنشان کرد: تقریبا همه روستاهای استان دارای مدرسه‌ هستند و نبود مدرسه در روستا به علت به حدنصاب نرسیدن جمعیت دانش‌آموزی است که برای جلوگیری از بی‌سوادی، همکاری لازم با نهضت سوادآموزی را داریم.

وی با این ادعا که در ۲۲ روستای استان مطلقا بیکار نداریم، بیان داشت: به دهیاری‌ها اعلام کردیم تا به سمت خودکفایی و اشتغالزایی و اجرای طرح‌های درآمدزا روی بیاورند که البته وام‌های بلاعوض و کم بهره از سوی دولت با عقد قراردادهای بانکی این موضوع را تسهیل می‌کند.

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=3996

1093 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند