پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۷ / ۱۱ / ۱۳۹۹
Asia/Tehran 15:47

آذربایجان‌شرقی در تعداد توسعه‌دهندگان اپلیکیشن کشور سهم 4 درصدی دارد

02:26320

سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌شرقی از سهم چهار درصدی استان در تعداد توسعه‌دهندگان اپلیکیشن کشور با 840 تیم خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان به نقل از فارس، مهدی خرامش اظهار داشت: تعداد تیم‌های توسعه‌دهنده از جمله اپلیکیشن‌ها و بازی‌های رایانه‌ای استان نزدیک به 840 تیم بوده که سهم استان از این منظر در سطح کشور چهار درصد است.

وی افزود: با این آمار و ارقام آذربایجان‌شرقی از لحاظ تیم‌های موجود، رتبه هفت کشوری را به خود اختصاص داده است.

خرامش اضافه کرد: این تعداد تیم موفق به تولید 5 هزار و 807 برنامه و بازی شده‌اند که در بخش تولید محتوا این تیم‌های، با سهم 3.5 درصدی، رتبه هشت کشوری را داراست.

سرپرست اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه موضوع تجاری‌سازی و ورود به بازار تقاضا در آذربایجان‌شرقی توسط تیم‌های توسعه‌دهنده نیازمند شتاب بخشی است، تاکید کرد: سهم استان از درآمدهای توسعه‌دهندگان در سطح کشور صرفا یک درصد بوده و در این بخش استان در رتبه هشت کشور قرار دارد.

سرپرست اداره‌کل ICT استان ضمن یادآوری طرح‌های حمایتی که وزارتخانه مطبوعش از استارتاپ‌ها، شرکت‌های نوپا و دانش بنیان دارد، یادآور شد: از محل وجوه اداره شده وزارتخانه نزدیک به 30 میلیارد ریال به 11 طرح دانش بنیان با کارمزد 10 درصد تسهیلات از طریق مجموعه پست بانک پرداخت شده است.
خرامش از وجود مجموعه‌ای فعال در زمینه تولید قطعات مخابراتی در آذربایجان‌شرقی خبر داد و گفت: 10 میلیارد ریال از همین محل جهت توسعه کسب و کار در این مجموعه پرداخت شده که می‌توان به عنوان نمونه بارز وجود ظرفیت‌های بالفعل از آن نام برد و به تولید انواع قطعات و تجهیزات مخابراتی که در حال گام نهادن به عرصه تولید مودم می‌باشد به فعالیت‌های آن اشاره کرد.

وی از پرداخت 3.5 میلیارد ریال تسهیلات طی سال گذشته به توسعه‌دهندگان نرم افزار خبر داد و تصریح کرد: این میزان تسهیلات به 25 فرد حقیقی تا سقف 150 میلیون ریال اعطا شده است.

این مقام مسوول: طرح نوآفرین در حال حاضر در سطح کشور توسط وزارت ارتباطات در حال اجراست که 100 میلیارد ریال با 50 میلیارد ریال رقم تضمینی برای استان در این بخش اختصاص داده شده و این رقم در صورت استقبال از سوی متقاضیان قابل افزایش بود و محدودیتی وجود ندارد.

سرپرست اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌شرقی رقم اختصاصی برای هر طرح را 300 میلیون ریال تا 30 میلیارد ریال اعلام و عنوان کرد: تاکنون 43 طرح در 6 محور در سایت اختصاص داده شده به این منظور ثبت‌نام کرده‌اند که بعداز ارزیابی پرداخت تسهیلات  در سه مرحله انجام می‌شود که می‌توان از آن با عنوان پرداخت تسهیلات آسان با ضمانت‌نامه‌های همچون ضمانت‌نامه بانکی، سفته و نهایتا در بالاترین سطح با ضمانت‌نامه ملکی پرداخت می‌شود یاد کرد.

منبع
خبرگزاری فارس
لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=2212

984 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند