پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۵ / ۱۱ / ۱۳۹۹
Asia/Tehran 14:51

آذربایجان شرقی به دنبال صادرات تولیدات کرونایی دانش بنیان است

02:00640

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان، مدیرکل سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی در نشست خبری خود با اشاره به مشکلات استان در آغاز شیوع کووید 19 و با بیان اینکه در 14 روز اول کرونا با مهندسی معکوس ماشین تولید ماسک تولید کردیم خاطر نشان کرد: این اقدام در حالت عادی چند ماه طول می کشید ولی با اقدام جهادی به تولید انبوه رسید.

حبیب امین زاده با اشاره به اینکه برای تامین نیازهای کرونایی استان و حتی کشور، با شرکت های نوپا و دانش بنیان هم قرار داد بستیم، ادامه داد: شرکت ها با تولیدات نانویی و محصولات دانش بنیان، تولیدات خود را وارد بازار کردند که اکنون نه تنها تامین نیازهای داخلی اشباع شده، به دنبال صادرات تولیدات کرونایی دانش بنیان هستیم.
وی با تاکید بر اینکه اقدامات ایران در کرونا درسی برای همه دنیا بود، تصریح کرد: ایرانِ تحریم شده بسیار موفق تر از دنیای مدرن و به اصطلاح توسعه یافته بوده چراکه تفکر ایدئولوژیک در پشت مدیریت این مجموعه ها بوده است.

امین زاده، از تولید بیش از 15 میلیون ماسک در استان خبر داد و گفت: امسال سال جهش تولید نامگذاری شده است ولی جهش تولید ما از اول اسفند آغاز شده است.

وی با اشاره به تغییر خطوط تولید برخی از واحدها به سمت تولیدات کرونایی گفت: صنایع ما حتی در اول فروردین مشغول تولید بودند و اداره صمت هم در تعطیلات نوروز حتی یک روز هم تعطیل نشد.

این مقام مسئول ادامه داد: در حوزه رزمایش مواسات هم استان ما یکی از استان های برتر کشور بود که هم مردم و هم صنایع کمک های بسیار خوبی در این زمینه انجام دادند.

امین زاده با بیان اینکه صنایع هم در تولید ملزومات رزمایش مواسات یا واردات نیازهای داخلی، کوتاهی نکردند و به خوبی در این رزمایش عمل کردند، ادامه داد: این رزمایش اگر تداوم یابد، آمادگی لازم برای تامین اقلام رزمایش را داریم.

وی تاکید کرد: در تولید اقلام مبارزه با کرونا توفیقات خوبی داریم و در توزیع هم نظارت داریم ولی مردم و رسانه ها در این حوزه کوتاهی ها را گزارش دهند.

مدیرکل سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی، با بیان اینکه تنها یک واحد تولیدی الکل در استان در مراغه داشتیم که حجم تولیدات بسیار کمتر از نیاز استان بود، ابراز داشت: در این مدت سه موافقت اصولی برای تولید الکل با ظرفیت 50 هزار لیتر صادر شدیم تا برای آینده پیشبینی لازم صورت گیرد.

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=3039

984 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند