پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۱ / ۰۳ / ۱۴۰۱
Asia/Tehran 18:53

آسیب‌ها و تهدید‌ها باید به طور مرتب رصد شود

01:112210

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی گفت:جنگ‌ها به صورت عامل و غیرعامل یا انسان‌ساخت اتفاق می‌افتد و برای مقابله با چنین تهدیداتی باید به‌روز بوده و آسیب‌ها و تهدیدات به طور مرتب رصد شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان آقایی به اهمیت فوق‌العاده قرارگاه پدافند زیستی و فعال بودن آن اشاره کرد و گفت: جنگ‌ها به صورت عامل و غیرعامل یا انسان‌ساخت اتفاق می‌افتد و برای مقابله با چنین تهدیداتی باید به‌روز بوده و آسیب‌ها و تهدیدات به طور مرتب رصد شود.

وی افزود: زیرساخت‌های زیستی باید از هرگونه آسیب در امان بوده و بتوانند تداوم خدمات رسانی در شرایط اضطراری را داشته باشد.

آقایی بیان کرد: امروزه پدافند غیرعامل کم هزینه‌ترین و صلح آمیزترین گزینه دفاع است و کشور‌های پیشرفته در این راستا میلیارد‌ها دلار هزینه و مرکز پژوهش و مطالعات زیستی را راه اندازی کرده‌اند.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی افزود: دفاع زیستی در کشور ما باید به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود و با توجه به اهمیت قرارگاه پدافند زیستی، کارگروه‌های این قرارگاه باید بصورت مرتب و ماهانه نسبت به شناسایی آسیب‌ها و تهدیدات و ارائه راهکار‌های لازم در برابر هرگونه تهدیدات احتمالی زیستی در استان اقدام کنند.

گل‌محمدزاده، معاون هماهنگی سپاه عاشورا نیز بر تشکیل به موقع جلسات قرارگاه زیستی و کارگروه‌های تخصصی آن به منظور شناسایی تهدیدات و آسیب‌های احتمالی این حوزه تاکید کرد.

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=2236

1093 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند