پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۱۶ / ۰۴ / ۱۴۰۱
Asia/Tehran 12:00

آلودگی هوا در شهرهای صنعتی تا پایان هفته تداوم خواهد داشت

01:25950

یکی از کارشناسان هواشناسی، از تداوم آلودگی هوا در شهرهای صنعتی تا پایان هفته خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، صادق ضیائیان تصریح کرد: طبق تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی، تا اواخر هفته در اغلب مناطق کشور آسمان صاف و جو پایدار پیش بینی می شود و شرایط برای افزایش غلظت آلاینده‌ها، کاهش دید و کیفیت هوا در شهر‌های صنعتی و پرجمعیت فراهم است.
وی بیان کرد: در روز‌های سه‌شنبه و چهارشنبه در شهر‌های تهران، البرز، اصفهان، اراک و تبریز کاهش قابل توجه کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان ادامه داد: با نفوذ جریانات پرفشار طی ۲۴ ساعت آینده در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و دوشنبه علاوه بر این مناطق در شمال خراسان رضوی و شرق اردبیل بارش پراکنده باران و در ارتفاعات بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس هواشناسی اظهار کرد: از فردا دوشنبه تا اواخر وقت روز چهارشنبه به سبب افزایش گرادیان فشاری کاهش قابل توجه دما، وزش باد و خیزش گرد و خاک در شرق کشور دور از انتظار نیست.

ضیائیان تاکید کرد: از اواخر وقت روز پنجشنبه سامانه بارشی نوار غربی کشور را متاثر خواهد کرد که انتظار می‌رود بارش‌های خوبی را طی روز جمعه و اوایل هفته آینده در نیمه غربی کشور به همراه داشته باشد.

وی درباره آب هوای تهران هم گفت: آسمان تهران فردا غبار آلود است و بیشترین دمای تهران به ۱۶ درجه و کمترین آن به ۴ درجه می‌رسد.

منبع
باشگاه خبرنگاران جوان
لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=5015

1093 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند