پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۶ / ۱۱ / ۱۳۹۹
Asia/Tehran 10:02

آموزش زبان مادری از حقوق تصریح شده در قانون اساسی است

01:004110

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه زبان فارسی، زبان ملی و وحدت آفرین کشور ماست، گفت: آموزش زبان مادری نیز از حقوق تصریح شده در قانون اساسی است و بزرگان کشور نیز با تدریس آن در کنار زبان ملی، موافق هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان، محمدرضا پورمحمدی در نشست شورای آموزش و پرورش استان از آموزش دو ساعت زبان ترکی آذری در هفته در مدارس استان از ابتدای مهرماه سالجاری خبر داد.

وی با اعلام آمادگی کامل برای استقبال از سال تحصیلی جدید، اظهار داشت: قدردان زحمات تمامی دست اندرکاران توسعه علمی و پرورشی استان هستم و امیدوارم سالتحصیلی جدید نیز با آمادگی کامل و تمهید مقدمات مناسب، آغاز شود.

وی با اشاره به اهمیت شغل معلمی در دین مبین اسلام نیز این شغل را شغلی مقدس به شغل انبیا ادیان الهی دانست و ادامه داد: توسعه همه جانبه هر جامعه ای، وابسته به تعلیم و تربیت صحیح است و امیدوارم همه مسئولان نظام آموزشی کشور، نهایت تلاش خود برای تحقق این مهم را به کار گیرند.

پورمحمدی معلمان را از جمله تاثیرگذارترین اقشار جامعه دانست و بیان داشت: مدیریت ارشد استان، پیگیر حل مشکلات فرهنگیان است و از تمامی مدیران مربوطه  در این حوزه نیز انتظار دارد برای حل مشکلات این قشر تلاش کند.

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=1570

984 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند