پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۲ / ۱۱ / ۱۳۹۹
Asia/Tehran 04:25

اربعین حسینی؛ فرصتی برای تجلی وحدت بین مسلمانان

01:48470

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: اربعین فرصتی برای تجلی وحدت بین کشورهای مسلمان است که با حضور موکب های این شکوه و همدلی تماشایی می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان، حجت الاسلام سید محمدعلی آل هاشم در نشست مدیران و خادمان مواکب اربعین با بیان اینکه حضور گسترده مردمی همه ساله در برگزاری مراسم اربعین حسینی(ع) بازتاب گسترده ای در عرصه بین المللی داشته است، افزود: این میراث معنوی با عظمت به لحاظ معنی و مفهوم و به لحاظ آیینی، با اشتیاق و شور روزافزون، یکی از بی نظیرترین میراث معنوی زنده بشری را رقم زده است.

وی راهپیمایی اربعین حسینی را بزرگترین اجتماع انسانی در جهان دانست و اظهارداشت: اجتماع اربعین حسینی(ع) بازخوانی بی نظیرترین حماسه تاریخ بشریت برای دفاع از ارزش‌های انسانی و تبیین چهره رحمانی اسلام و نمادی از پیشتازی امت اسلامی در حق‌جویی، ظلم ستیزی و مبارزه با مستکبران است.

حجت الاسلام آل هاشم تاکید کرد: راهپیمایی عظیم اربعین حسینی بخوبی بالندگی بیداری دینی مردم را به تصویر کشیده و نشان می دهد که جوامع اسلامی به خصوص شیعیان در مسیر بیداری اسلامی دچار تردید و سستی نشده‌اند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه شیوع کرونا برنامه‌های برپایی پیاده‌روی اربعین را تحت تأثیر قرار داده است، اضافه کرد: با توجه به بسته بودن مرزهای عراق و عدم برقراری سفر به عتبات، وضعیت پیاده‌روی اربعین هم مشخص نیست.

حجت الاسلام آل هاشم با تاکید بر حفظ روحیه همدلی و مشارکت بین موکب های اربعین از مسئولان مواکب استان خواست چنانچه کشور عراق شرایطی برای پذیرش زائران حسینی نداشت در قالب هیأت مذهبی مواکب ارتباط صمیمی خود را تقویت و حفظ کنند.

امام جمعه تبریز اخلاص در عمل را رمز موفقیت و پایداری کار در همه حوزه ها خصوصاً موکب داری دانست.

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=4173

984 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند