پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۹ / ۰۷ / ۱۴۰۱
Asia/Tehran 22:22

از تلویزیون‌های مینی LED رونمایی می شود

01:172560

کمپانی چینی تی.سی.ال اعلام کرده است که قرار است تا جدیدترین تلویزیون مینی ال.ای.دی خود را به نمایشگاه CES 2020 بیاورد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان، به نقل از  techradar، تلویزیون‌های مینی ال.ای.دی از ال‌ای.دی‌های کوچک‌تری بهره می‌برند که می‌توان با استفاده از آنها نور پس زمینه صفحه را کنترل کرد. اگرچه کنترل نور پیکسل به پیکسل مینی ال.ای.دی ها مثل صفحه نمایش OLED نیست اما روشنایی آنها می تواند بسیار بیشتر از ال.ای.دی‌ها باشد و همین امر در هنگام نمایش تصاویر و محتوای با دامنه دینامیک بالا تفاوت بسیار زیادی ایجاد می‌کند.
البته مسلم است که تی.سی.ال تنها کمپانی حاضر در CES نیست و قطعا تولیدکنندگان قوی دیگر مثل سامسونگ، ال.جی و سونی هم با فناوری‌های جدید خود در این نمایشگاه حضور دارند. احتمالا سونی از پنل‌های‌جدید OLED خود رونمایی خواهد کرد و سامسونگ هم نسل جدید تلویزیون‌های OLED خود را به نمایش در خواهد آورد و در این میان خلاقیت اصلی باز هم با تی.سی.ال خواهد بود.
با اینحال نباید قدرت فناوری‌های دیگر مثل تلویزیون های 8K ال.سی.دی و ال.ای.دی را فراموش کنیم و می‌توانیم انتظار داشته باشیم که تلویزیون‌های ساخته شده با این فناوری‌ها هم در CES رونمایی شوند. باید منتظر بود و دید که آیا فناوری جدید دیگری در رابطه با تلویزیون‌ها در این رخداد رونمایی می‌شود یا خیر.

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=2173

1102 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند