پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۹ / ۰۷ / ۱۴۰۱
Asia/Tehran 21:55

استاندار آذربایجان شرقی بر نظارت مستمر بر بازار تاکید کرد

01:442830

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر نظارت مستمر بر بازار،گفت: باید بازرسان اتحادیه‌ها و سازمان صمت استان نظارت دائمی بر عرضه کالا و قیمت مایحتاج عمومی داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان، پورمحمدی استاندار آذربایجان شرقی افزود: شفاف سازی علت افزایش قیمت برخی از اقلام و کالا‌ها و بازگشت ثبات بازار و همچنین کنترل مداوم و تشدید نظارت‌ها مانع از  سوء استفاده محتکران و گرانفروشان خواهد شد.

وی با تأکید بر رعایت قیمت‌های مصوب در بازار استان و برخورد شدید با متخلفان و گران‌فروشان، اظهار داشت: کالا‌هایی که یارانه دولتی به آن‌ها تعلق می‌گیرد باید با قیمت مصوب عرضه شوند و با کسانی که بالاتر از قیمت مصوب، کالایی را عرضه کنند به شدت برخورد شود.

پورمحمدی با اشاره به وظایف متنوع ستاد تنظیم بازار، خاطرنشان کرد: اولویت ما در شرایط فعلی، نظارت جدی بر روند تهیه و توزیع مایحتاج عمومی مردم و جلوگیری از گران‌فروشی است که لازمه این کار، اطلاع‌رسانی و شفاف‌سازی درخصوص تصمیمات ستاد تنظیم بازار است.

پایدار معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان نیز در این جلسه بیان داشت: در چهار ماه نخست امسال، بیش از ۸۳ هزار مورد بازرسی از اصناف و واحد‌های تولیدی استان انجام شده که از نظر تعداد، ۹۹ درصد و از نظر تشکیل پرونده بازرسی، ۵۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.

پایدار همچنین از افزایش ۶۲ درصدی گشت‌های مشترک بازرسی در استان از ابتدای امسال خبر داد و اعلام کرد: این گشت‌ها در مجموع بیش از ۸۶۰۰ مورد بازرسی انجام داده‌اند و در این مدت به ۳۸۰۰ مورد شکایت مردمی نیز رسیدگی شده است.

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=4474

1102 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند