پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۲۴ / ۰۵ / ۱۴۰۱
Asia/Tehran 17:59

استاندار آذربایجان شرقی: جامعه ما، جامعه کم‌سوادی است

02:002350

استاندار آذربایجان شرقی ظهر امروز در آئین آغاز به کار نخستین مدرسه تابستانی حقوق کودک در تبریز، با بیان اینکه جامعه ما از نظر آشنایی مردم با حقوق و تکالیف خود، جامعه کم‌سوادی است، گفت: هرچه مردم نسبت به حقوق و تکالیف خود آشنایی بیشتری داشته باشند از میزان گرفتاری‌ها کاسته خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان، محمدرضا پورمحمدی با تأکید بر نقش محیط در بروز و ظهور استعدادها و ویژگی‌های ذاتی افراد جامعه، خاطرنشان کرد: محیط زندگی افراد باید عاری از ناهنجاری‌ها، بازدارنده از جرایم و تأمین‌کننده حقوق و سلامت انسان‌ها باشد.

وی افزود: مسوولان، سیاست‌مداران و معماران محیط‌های شهری در شرایط پیچیده کنونی مسوولیت سنگینی بر عهده دارند و باید تلاش کنند که محیط زندگی مانع از شکوفایی استعدادها نباشد.

پورمحمدی به نقش پیشگام آذربایجان و تبریز در عرصه تمدن و حقوق شهروندی اشاره و بیان کرد: ما امروز در تبریز کودکان خیابانی، معتادان متجاهر و متکدیان را نمی‌بینیم و این امر نشان‌دهنده سطح بالای آگاهی و معرفت در جامعه ماست که توانسته بسیاری از معضلات را حل کند.

وی با بیان اینکه تحقق جامعه متعالی از مسیر آموزش می‌گذرد، اظهار داشت: آموزش حقوق شهروندی یکی از کارهای ارزشمند است که باید با اهتمام ویژه‌ای صورت گیرد.

محمود عباسی، دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک نیز در این آئین گفت: مدرسه تابستانی حقوق کودک از روز ۱۲ شهریور با موضوعات متنوعی همچون بلوغ و رشد کودکان، اصول حمایت از کودکان در مقررات جمهوری اسلامی ایران، کار کودکان و حمایت از آنان در برابر بهره‌کشی اقتصادی و دیگر موضوعات حوزه حقوق کودکان، به مدت سه روز در تبریز برگزار می‌شود.

فریبا نظری، مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده نیز با اشاره به نقش رسانه‌ها و نهادهای آموزشی در آگاه‌سازی جامعه نسبت به حقوق کودکان، اظهار داشت: اختصاص بخشی از محتوای رسانه‌ای به این موضوع و استفاده از نظرات تخصصی کودکان در این زمین همچنین حق برخورداری کودکان از سلامت جسم و روان و تفکر انتقادی در مراکز آموزشی ضروری است.

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=1358

1093 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند