پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۱۰ / ۰۴ / ۱۴۰۱
Asia/Tehran 02:59

اشتباه 100درصدی تحلیل کارشناسان باشگاه خبرنگاران جوان/بورس ریخت!

01:331820

تحلیل و پیش بینی کارشناسان اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان در هفته ای که گذشت، 100درصد اشتباه از آب درآمد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان، کارشناسان اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ابتدای هفته گذشته پیش بینی کرده بودند که هفته جاری بورس یا با صعود همراه خواهد بود یا هیچ تغییر چشمگیری نخواهد داشت.

برعکس پیش بینی کارشناسان این خبرگزاری، بازار سرمایه با ریزش همراه بود ولی این اتفاق در اصل به معنای تحلیل اشتباه این کارشناسان نبوده و اگر عمقی به این مسئله نگاه کنیم، نشانگر این است که بازار سرمایه کشورمان از اصول طبیعی پیروی نکرده و با توجه به قیمت گذاری های دستوری، غیرقابل پیش بینی و به قول سرمایه گذاران غیرقابل اعتماد است.

در هفته جاری اگر خبرها را مرور کنیم، خواهیم دید که اظهار نظر نسنجیده رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس در ارتباط با خودرو و دخالت در قیمت گذاری آن موجب ریزش شدید سهام خودرویی و به طبع آن کل بازار بورس شد که در هیچ کجای دنیا به هیچ شخصی اجازه چنین اظهارنظرهای نسنجیده ای را نمی دهند.

متاسفانه بازار سرمایه کشورمان محلی برای سوزاندن سرمایه های و پول های مردم شده و این میراثی است که از دولت قبلی مانده و دولت جدید علیرغم قول های برای پایان دادن به این وضعیت، شرایط را برای سرمایه گذاران حتی بدتر از دولت قبل کرده است.

امیدواریم تیم به ظاهرا اقتصادی دولت جدید با نگاهی منصفانه، اجازه ندهند همین سرمایه اندک مانده در بازار سرمایه راهی ترکیه و بازارهای ارز دیجیتال شود که در طولانی مدت به ضرر اقتصاد کشور خواهد بود.

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=5107

1093 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند