پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۵ / ۱۱ / ۱۳۹۹
Asia/Tehran 15:12

افزایش سرقت و کلاهبرداری در آذربایجان‌شرقی

01:52180

رئیس کل دادگستری آذربایجان‌شرقی اعلام کرد: جرایم سرقت، کلاهبرداری و تصرف عدوانی در این استان رو به افزایش است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان، موسی خلیل اللهی روز شنبه در نشست شورای پیشگیری از وقوع جرم آذربایجان شرقی، اظهار داشت: این جرایم و آمارهای ارائه شده توسط دادگستری آذربایجان شرقی نشان دهنده واقعیت های موجود در جامعه بوده و قابل احصاء است.

وی افزود: هر چند جرایم یاد شده در استان نسبت به میانگین کشوری پایین تر است، اما افزایش این جرایم به معنی برهم زننده امنیت روانی جامعه غیرقابل اغماض هستند و بر همین اساس باید تدابیر جدی پیش بینی شود.

خلیل اللهی با تاکید بر اینکه به دنبال کاهش آمار ورودی زندانیان در استان هستیم، ادامه داد: در این زمینه باید آسیب شناسی دقیق روی علل و نوع جرایم ارتکابی و بازداشت ها انجام و راهکارهای مناسب پیشگیری ارائه شود.

وی از کاهش آمار زندانیان آذربایجان شرقی در ماه های اخیر خبر داد و اضافه کرد: با توجه به دستورالعمل رئیس قوه قضائیه در ماه های اخیر، ۵۴ درصد محکومین استان به مرخصی رفته اند که از این میزان نیز ۲۳ درصد با راهکارهای مختلف قانونی به زندان بازنگشتند.

خلیل اللهی بر بحث ساماندهی کودکان کار در جامعه نیز اشاره کرد و گفت: در این خصوص سمن ها و تشکل های مردمی ایجاد شده اند که باید از ظرفیت آنها در راستای ساماندهی کودکان کار استفاده بهینه شود.

وی با اشاره به تدوین سند جامع پیشگیری از خشونت در آذربایجان شرقی، یکی از مسایل مهم جامعه را مواجهه خواسته یا ناخواسته با جرایم مربوط به خشونت دانست و اظهار داشت: در این خصوص با توجه به تدوین سند جامع پیشگیری از خشونت باید با آسیب شناسی جرایم مرتبط راهکارهایی تدوین و به صورت کاربردی توسط دستگاه های مسئول اجرا شود.

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=4126

25 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند