پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۷ / ۱۱ / ۱۳۹۹
Asia/Tehran 16:24

اف‌سی‌سی آمریکا شرکت‌های مرتبط با دولت چین را محدود می کند

02:19230

کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) ضربه‌ای جدید به شرکت‌های چینی هواوی و زدتی‌ای زده و هر دوی آنها تهدیدات امنیت ملی اعلام کرده است. FCC در بیانیه‌ای رسمی که منتشر کرده است، گفته است که صندوق خدمات جهانی آن برای خرید یا به شکلی دیگر پشتیبانی از هرگونه خدمات یا سخت‌افزار از هر یک از این شرکت‌ها قابل استفاده نخواهد بود. این اقدام پس از سال‌ها نگرانی بالقوه و مسائل امنیتی مرتبط با سخت‌افزار از شرکت‌های چینی رخ داده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان به نقل از اسلش‌گیر، دولت آمریکا سال‌ها نگرانی‌هایی را درباره هواوی و ZTE – و همچنین چند شرکت چینی مانند DJI – ابراز نموده است.
دولت آمریکا ظاهرا اقداماتی را برای جلوگیری از استقرار تجهیزات هواوی در آمریکا آغاز و اخیرا محدودیت‌های مشخصی علیه این شرکت وضع کرده است.

در اواخر مه، گزارش شده است که دولت ترامپ دستوری را بسط داده است که مانع از استفاده شرکتهای آمریکایی از سخت‌افزار مخابراتی هواوی و ZTE تا سال 2021 می‌شود.
در جدیدترین تحول، FCC آمریکا این اتهام را متوجه هواوی و ZTE کرده است که مشخصا «یک تهدید امنیت ملی برای یکپارچگی شبکه‌های ارتباطی و زنجیره تامین ارتباطات به شمار می‌رود». FCC توضیح داده است که این اعلامیه حاصل یک تصمیم رسمی درباره ریسک امنیتی است، و بیان نموده است که این اقدام به حفاظت از آمریکا در برابر «چین کمونیست و نقش‌آفرینان مخربی که ممکن است نیات شومی داشته باشند» کمک می‌کند.

تحت این اعلامیه، FCC می‌گوید که هر شرکتی که به دولت چین مرتبط است اجازه ارتباط یافتن با شبکه‌های این آژانس را پیدا نخواهد کرد؛ برخی از شرکت‌های موجود نیز باید دلایل موجهی بیاورند که چرا دسترسی شبکه‌ای آنها نباید لغو شود. ورای آن، FCC  همچنین روندی را آغاز خواهد کرد که دربرگیرنده حذف سخت‌افزار هواوی و ZTE از شبکه‌هایش خواهد بود.
کمیسیونر FCC، کار، در بیانیه‌ای گفت:ما نمی‌توانیم هواوی و ZTE را چیزی کمتر از تهدید برای امنیت جمعیمان لحاظ کنیم. چین کمونیست قصد دارد تا افراد درون مرزهای ما را زیر نظر داشته باشد و به جاسوسی گسترده از صنایع ما بپردازد. هیچ چیز کمتر از جلوگیری از دسترسی هواوی و ZTE، که از یارانه دولت چین بهره می‌برند، نمی‌تواند برای این تهدید جدی امنیت ملی چاره‌جویی کند. گذشته از هر چیز، قوانین چین به شکلی معنادار رژیم کمونیستی را محدود نمی‌کنند، که دلیل آن ماهیت استبدادی آن است…
FCC به اجرای هرگونه اقداماتی که شبکه‌های ارتباطی آمریکا را در برابر نقش‌آفرینان مخربی که ممکن است به ما آسیب بزنند حفاظت کند ادامه خواهد داد.

 

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=4254

984 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند