پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۱ / ۰۳ / ۱۴۰۱
Asia/Tehran 18:29
اقتصاد معدنی فرصتی برای نجات از وابستگی به نفت است

اقتصاد معدنی فرصتی برای نجات از وابستگی به نفت است

02:002520

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی اقتصاد و صنایع معدنی فرصتی برای کشور عنوان و اظهارداشت: با احداث کارخانه ذوب، پالایش و ایجاد صنایع پایین‌دستی در کنار معادن مس می‌توانیم بنیه اقتصادی آذربایجان‌شرقی را به نحوی مطلوب تقویت کنیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان، حجت الاسلام سید محمدعلی آل هاشم در دیداری که مدیر عامل شرکت صنایع ملی مس ایران  با وی داشت، با تاکید بر تولید مس در استان گفت: کارخانه ذوب و پالایش باید با بهره گیری از تکنولوژی های جدید ایجاد شود.

وی اقتصاد و صنایع معدنی را به عنوان فرصت برای کشور دانست و افزود: با احداث کارخانه ذوب، پالایش و ایجاد صنایع پایین‌دستی در کنار معادن مس می‌توانیم بنیه اقتصادی آذربایجان‌شرقی را به نحوی مطلوب تقویت کنیم.

حجت الاسلام آل هاشم اضافه کرد: خام فروشی و صادرات کنسانتره مس از سونگون به دیگر کشورها و حتی دیگر استان های کشور باعث از بین رفتن فرصتهای اقتصادی در آذربایجان شرقی می شود، از این رو باید با بهره گیری از تکنولوژی های روز کارخانه ذوب در ورزقان باشد.

وی با بیان اینکه وجود کارخانه صنایع ذوب آسیب زیست محیطی ندارد، خاطرنشان کرد: علوم و فنون در همه حوزه هر روز پیشرفتهای جدیدی را شاهد است بر این اساس با استفاده از تکنولوژی های جدید می توان محصولی تولید کرد که چرخه تولید آن آسیبی به محیط زیست وارد نکند.

حجت الاسلام آل هاشم با بیان اینکه نباید با تفکرات غلط و ایجاد شائبه از رونق تولید و احداث مجموعه های صنعتی جلوگیری کرد، گفت: با یک برنامه‌ریزی اصولی و کارآمد می‌توانیم صنعت مس را در کشور توسعه داده و اقتصاد ملی را از وابستگی به نفت نجات دهیم.

امام جمعه تبریز در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به فعالیت های ارزنده صنایع مس ایران و معدن مس سونگون در بخش ورزش، اظهار داشت: کسب عنوان قهرمانی برای سومین بار پیاپی توسط تیم فوتسال مس سونگون و قهرمانی در فوتسال آسیا باعث افتخار است و امید است این فعالیت ها تقویت شود و سربلندی ها تدوام داشته باشد.

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=4154

25 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند