پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۱۰ / ۰۴ / ۱۴۰۱
Asia/Tehran 03:01

امکان اجرای طرح زوج و فرد در تبریز از درب منزل وجود دارد

01:372440

جانشین رئیس پلیس راهور آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه توسعه طرح ترافیکی زوج و فرد می‌تواند در کاهش آلودگی هوای تبریز موثر باشد گفت: پلیس می‌تواند از درب منزل این طرح را اجرا کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ،سرهنگ جعفری با ارائه گزارشی از عملکرد پلیس راهور در شهرستان تبریز، گفت: نقاط حادثه‌خیز تبریز شناسایی و راهکار‌های آن مشخص شده و رفع این نقاط نیازمند تخصیص بودجه لازم است.

وی افزود: با توجه به افزایش فوتی‌های ناشی از تصادفات شهری، نصب دوربین در نقاط حادثه خیز می‌تواند در کنترل تردد خودرو‌های درون شهری و کاهش تصادفات نقش به سزایی ایفا کند.

جعفری با بیان اینکه دغدغه بزرگ کنونی فوتی‌های داخل شهر است که قابل قبول نیست، افزود: پلیس در هر نقطه نمی‌تواند خودرو‌ها را کنترل کند، اما با نصب دوربین در نقاط مختلف شهر، تخلفات بسیار کاهش می‌یابد.

جانشین رئیس پلیس راهور استان اظهار داشت: پلیس در هر نقطه نمی‌تواند رانندگان را کنترل کند، ولی با نصب دوربین می‌توان این کار را به راحتی و به صورت دقیق انجام داد.

سرهنگ جعفری با بیان اینکه تصادفات منجر به فوت در کمربندی میانی تبریز قبلاً زیاد بود، ولی بعد از نصب دوربین تعداد تصادفات منجر به فوت به صفر رسید، ادامه داد: همکاری شهرداری با پلیس راهور برای نصب دوبین‌های کنترل سرعت ضروری است.

وی با اشاره به اینکه وضعیت پاسگاه‌های استان خوب نیست، افزود: نزدیک به هفت سال است که پاسگاه قونقا به دلیل عملیات قطارشهری تخریب شده است و در میدان فهمیده هم تنها یک کانکس برای پلیس راهور وجود دارد.

منبع
باشگاه خبرنگاران جوان
لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=5046

1093 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند