پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۳۰ / ۱۰ / ۱۳۹۹
Asia/Tehran 09:33

امکان درخواست غیرحضوری تعویض دفاتر درمانی تأمین اجتماعی فراهم شده است

02:00190

در جهت تسهیل امور و صرفه جویی در وقت مراجعین، امکان درخواست الکترونیکی تعویض دفاتر درمانی تأمین اجتماعی فراهم شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان به نقل از اداره روابط عمومی اداره کل تأمین اجتماعی آذربایجان شرقی، مدیرکل تأمین اجتماعی استان با اعلام این خبر، افزایش سطوح دسترسی و تسهیل امور مخاطبین با استفاده خدمات الکترونیک را رویکردهای مهم سازمان در طی سالهای اخیر دانست.

جعفر سمساری اذعان داشت: خدمات تمدید و تعویض دفترچه درمانی بالغ بر یک سوم مراجعات حضوری به واحدهای اجرایی را به خود اختصاص می دهد که به جهت کاهش مراجعات و همچنین رعایت فاصله گذاری اجتماعی در ایام شیوع بیماری کرونا، اعتبار دفاتر حذف و اعتبار سنجی الکترونیکی جایگزین آن شده است.

وی ادامه داد: به موجب آن مهر تمدید اعتبار دفاتر درمانی با استعلام از سامانه های تحت وب و USSD در کلیه مراکز درمانی و تشخیصی طرف قرارداد، جایگزین شده است.

سمساری، با بیان اینکه تعویض دفاتر درمانی تا حذف کامل دفترچه درمانی و اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیکی تداوم خواهد داشت ، خاطرنشان کرد: کلیه بیمه شدگان، بازنشستگان و مستمری بگیران می توانند با ثبت نام در سامانه eservices.tamin.ir، از طریق منوی خدمات درمانی و دفترچه درمانی، نسبت به درخواست تعویض دفترچه درمانی خود اقدام کنند.

وی افزود: در این حالت، همکاران واحد اجرایی مربوطه، نسبت به چاپ و آماده سازی دفترچه درمانی اقدام کرده و متقاضی به محض مراجعه و تحویل دفترچه قدیم، خواهد توانست در کمترین زمان، دفترچه درمانی تجدید شده را دریافت کند.

جعفر سمساری، با بیان اینکه حذف دفاتر درمانی کاغذی و اجرای نسخه نویسی الکترونیکی از برنامه های اصلی سازمان طی ماههای آینده است، تصریح کرد: از مراجعین سازمان تأمین اجتماعی درخواست می شود به جهت حفظ سلامت خود و دیگران و پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، از خدمات الکترونیکی سازمان با استفاده از کامپیوترهای شخصی استفاده نموده و حتی الامکان از مراجعه حضوری به شعب پرهیز کنند.

منبع
اداره روابط عمومی اداره کل تأمین اجتماعی آذربایجان شرقی
لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=4327

979 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند