پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۹ / ۰۷ / ۱۴۰۱
Asia/Tehran 21:07

انجمن صنفی رانندگان تبریز 12.5 میلیارد ریال جریمه شدند

01:348720

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان آذربایجان‌شرقی از جریمه شدن 12.5 میلیارد ریالی انجمن صنفی رانندگان تبریز بابت گرانفروشی لاستیک خودرو خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان، سید احد یوزباشی اظهار داشت: برابر گزارش واصله از سازمان صمت استان مبنی‌بر گرانفروشی لاستیک خودرو سنگین توسط انجمن صنفی رانندگان تبریز  جهت رسیدگی در این اداره‌کل تشکیل پرونده و مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: هنگام بازدید از انجمن صنفی رانندگان تبریز مشاهده شد که بابت خدمات صدور حواله لاستیک مبلغ 500 هزار ریال از هر حواله صادره دریافت می‌‌گردد که پس از بررسی مدارک و استعلام از سازمان حمایت از مصرف‌کننده مشخص گردید که دریافت وجه جهت صدور حواله وجاهت قانونی نداشته و بنا به گزارش اداره راهداری استان تعداد بیش از 12 هزار برگ حواله با بیش از 30 هزار حلقه لاستیک عرضه شده که ارزش ریالی آن بیش از 6.2 میلیارد ریال می‌باشد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان، ادامه داد: پس از احضار متهم به شعبه و اخذ اظهارات وی اعلام داشت که انجمن صنفی رانندگان به‌صورت خودگردان بوده و مبالغ دریافتی صرف هزینه‌های انجمن می‌شود و این در حالی است که برابر اعلام سازمان حمایت از مصرف‌کننده دریافت هرگونه وجه اضافی بابت معرفی و صدور حواله قانونی نبوده و تخلف محسوب می‌شود.

وی اظهار داشت: باتوجه به اظهارات متهم و استعلام‌های صورت گرفته و مدارک موجود در پرونده تخلف گرانفروشی به مبلغ بیش از 6.2 میلیارد ریال محرز و مسلم بوده و متهم طبق قانون تعزیرات حکومتی به پرداخت 12.5 میلیارد ریال جزای نقدی معادل دو برابر میزان گرانفروشی در حق صندوق دولت محکوم شد.

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=3593

1102 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند