پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۷ / ۱۱ / ۱۳۹۹
Asia/Tehran 22:44

بارش نخستین برف در عجب شیر موجب خوشحالی مردم شد

01:25360

بارش نخستین برف در عجب شیر که از صبح امروز در این شهرستان آغاز شده موجب خوشحالی مردم منطقه بویژه کشاورزان شد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان، ،صبح امروز بارش نخستین برف، چهره شهرستان عجب شیر را سفید پوش کرد و مردم این شهر را پس از مدت‌ها انتظار، از بارش این نعمت خدادادی خوشحال کرد.

علی محمد زاده رییس اداره هواشناسی عجب شیر افزود: میزان بارش برف طی ساعت گذشته در این شهرستان بارندگی ۱.۲ میلی متر تا کنون اعلام کرد.

محمد زاده افزود: در زمان کنونی دمای هوا یک درجه بالای صفر درجه بوده که نسبت به روز گذشته در همین ساعت ۵ درجه کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه در سال آبی جاری ۲۵.۵ میلیمتر بارش داشته ایم که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۲۳ میلیمتر بوده، افزود:میزان بارندگی در شهرستان عجب شیر در سال آبی جاری نسبت به سال قبل ۳۸۳ درصد کاهش نشان می‌دهد.

رئیس اداره راهداری وحمل ونقل جاده‌ای شهرستان عجب شیر اظهار داشت: راه ارتباطی روستا‌های بخش قلعه چای به کندی انجام می‌شود و ماشینات این اداره در حال برف روبی و بازگشایی مسیر‌ها است و راه ارتباطی دیگر روستا‌های این شهرستان باز و تردد در آن‌ها در جریان است.
سالاری فر افزود: البته بارش برف که با افت محسوس دمای هوا همراه است موجب لغزندگی خیابان‌ها و معابر عمومی شده و تردد خودرو‌ها و وسایل نقلیه را با مشکلاتی مواجه کرده که در بخش قلعه چای خودرو‌ها باید مجهز به سیستم گرمایشی و زنجیر چرخ باشند.

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=2018

984 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند