پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۶ / ۱۱ / ۱۳۹۹
Asia/Tehran 10:37

بازار سرمایه در 1.5 تا 2 سال آینده به آرامی پیشروی کند

01:25750

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان، یکی از کارشناسان اقتصادی با بیان اینکه چالش اصلی بازار سرمایه تنظیم بازار به نحوی است که از سقوطها و ریزشهای جدی جلوگیری شود، گفت: تمرکز نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید بر این محور استوار باشد که بازار سرمایه در 1.5 تا 2 سال آینده به آرامی پیشروی کند، در این راستا بایستی موانع موجود رفع شود.

حسین عبده تبریزی در جلسه‌ای با عنوان بازار سرمایه و آینده اقتصاد کشور از سری نشست‌های مجلس و اقتصاد که با هدف ارائه پیشنهاد فعالان و کارشناسان بازار سرمایه به نمایندگان مجلس شورای اسلامی برگزار شد،‌گفت: بازار سرمایه ایران به شدت گسترش پیدا کرده است. این درحالی است که سالها علاقه داشتیم مردم به سمت بازار سرمایه بیایند و برای سرمایه گذاری دارایی واقعی مبادله نکنند چراکه این فرایند به تورم دامن میزند. در بازار سرمایه با ورود نقدینگی و پول مردم فرض بر این است که امکان سرمایه‌گذاریهای جدید برای شرکتهای حاضر در بازار سرمایه ایجاد میشود پس تمرکز بر ظرفیتهای این بازار بسیار ضروری است.

وی با بیان اینکه ابعاد بازار سرمایه نسبت به 2 سال قبل 10 برابر شده است، خاطرنشان کرد: حفظ بازار سرمایه به شدت مهم است تا نقدینگی در این بازار حفظ شود.

عبده تبریزی با بیان اینکه برای حفظ وضعیت فعلی بازار سرمایه بایستی دو عامل افزایش (مدیریت شده) عرضه‌ها و همچنین اصلاح زیرساختها مورد توجه قرار گیرد، گفت: در این راستا بررسی وضعیت دامنه نوسان قیمت و همچنین افزایش صندوقهای بورسی اهمیت قابل توجهی دارد.

 

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=3130

984 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند