پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۹ / ۰۷ / ۱۴۰۱
Asia/Tehran 20:38

سوادآموزی در آذربایجان شرقی شتاب می گیرد

01:214370

مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش استان با بیان اینکه از همه ظرفیت‌ها و دستگاه‌های مسئول برای شتاب بخشی به سوادآموزی استان استفاده می کنیم گفت:در این راستا برخی ادارات هم برای رسیدن به این هدف مهم اعلام آمادگی کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان، پاشایی یکی از مهمترین مصوبات جلسه را استفاده از همه ظرفیت‌ها و دستگاه‌های مسئول برای شتاب بخشی به سوادآموزی استان عنوان کرد که در این راستا، برخی ادارات استان هم که خارج از حوزه کاری سازمان آموزش و پرورش فعالیت می‌کنند، برای رسیدن به این هدف مهم اعلام آمادگی کردند.

وی دومین مصوبه جلسه را دانش آموزان استثنایی عنوان کرد که از منابع اعتباری شهرداری کلان شهر تبریز، یک و نیم میلیارد تومان برای رفت و آمد (ایاب و ذهاب) و کمک به این دانش آموزان مصوب شد.

استاندار آذربایجان شرقی با موضوع شتاب بخشی به سوادآموزی استان، آموزش را جزو ایدئولوژی نظام جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: برای چنین نظامی ۵ درصد بی سوادی هم زیاد است و باید مشکلات و عقب ماندگی‌های موجود در این مسیر را شناسایی و برای رفع آن‌ها طرح‌هایی تهیه کرد.

پورمحمدی بر مشکل بازماندگی تحصیلی بین قشر‌های مختلف مردم تاکید کرد و گفت: بر اساس مطالعه و تحقیقاتی که در بحث آموزش صورت گرفته است، ۵۳ درصد بازماندگی تحصیلی و بی سوادی به علت مشکلات اقتصادی است که باید راه حل‌هایی برای این مشکل اندیشیده شود.

 

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=2075

1102 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند