پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۹ / ۰۷ / ۱۴۰۱
Asia/Tehran 21:42

افزایش خودسرانه کرایه تاکسی در تبریز ممنوع شد

02:004220

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری تبریز در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه هیچگونه افزایش نرخ کرایه تاکسی در تبریز رخ نداده است، گفت: رانندگانی که به صورت خودخواسته اقدام به افزایش نرخ کرایه تاکسی کنند، مورد پیگرد قرار می گیرند.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان،  محمد حسین اکبرنژاد اظهار داشت: هر از گاهی گزارش‌هایی از سوی شهروندان در این خصوص به سازمان ارائه می‌شود و بر این اساس ما اعلام می‌کنیم که در هیچ مسیری نرخ کرایه تاکسی‌ها اضافه نشده و شهروندان از پرداخت نرخ اضافی خودداری کنند.

وی افزود: پس از بررسی گزارش‌های دریافتی، ما با راننده خاطی برخورد می‌کنیم. این اقدام اگر برای اولین بار از سوی یک راننده انجام شود، توسط کمیته انضباطی سازمان به تخلف وی رسیدگی می‌شود اما چنانچه پیش از آن سابقه قبلی در این زمینه داشته باشد، به تعزیرات حکومتی معرفی می‌کنیم.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری تبریز در ادامه به بررسی مشکل کمبود تاکسی در فصول سرما بخصوص در مواقع بارش برف اشاره کرد و گفت: کمبود تاکسی در زمان بارش برف دلایل متعددی دارد و ما هم اکنون روی این موضوع مطالعه می‌کنیم که با چه روش‌هایی این مشکل را برطرف کنیم.

وی افزود: در چنین مواقعی از سال بسیاری از شهروندان از خودروهای خود به دلیل احتمال آسیب دیدن استفاده نمی‌کنند و این موجب می‌شود تا درخواست سرویس از سوی مسافران بیشتر شود و از طرفی همکاران تاکسیران ما نیز به همین دلیل در این فصول از سال کمتر از تاکسی خود استفاده می‌کنند تا این دو عامل، موجب کاهش میزان مسافرت با تاکسی شود.

اکبرنژاد از مطالعه کارشناسان سازمان تاکسیرانی شهرداری تبریز در این خصوص خبر داد و گفت: برای حل این مشکل به دنبال راهکارهایی هستیم و هم اکنون روی موضوع نصب جی پی اس روی تاکسی‌ها مطالعه می‌کنیم تا به وسیله آن، میزان تردد و موقعیت تاکسی‌ها را کنترل کنیم که با این اقدام می‌توانیم تا حدود زیادی مشکل شهروندان را از بابت کمبود تاکسی در زمان بارش‌ها برطرف کنیم.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری تبریز اجرای طرح زوج یا فرد خودروها در هسته مرکزی شهر که از دوم شهریور 98 آغاز شده است را با افزایش میزان سفر تاکسی‌ها مرتبط دانست و افزود: اجرای این طرح موجب شده تا استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی و سفر با تاکسی در هسته مرکزی شهر افزایش یافته و رضایت همکاران ما را در پی داشته باشد.

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=2081

1102 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند