پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۴ / ۱۱ / ۱۳۹۹
Asia/Tehran 08:58

بالگرد بسکت‌دار تا ساعتی دیگر به ارسباران می‌رسد

01:38210

هنربر مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان‌شرقی، گفت: بالگرد بسکت‌دار ویژه حریق از تهران اعزام شده و تا ساعتی دیگر ماموریت خود را در منطقه دچار آتش سوزی جنگل‌های ارسباران در شهرستان خداآفرین آغاز می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان، هنربر با اشاره به هماهنگی‌های انجام شده مدیریت بحران استان با مدیریت بحران وزارت کشور، افزود: بر این اساس بالگرد بسکت دار پس از سوخت گیری در فرودگاه بین المللی تبریز، راس ساعت ۱۱ به منطقه حریق واقع در ارتفاعات ارسباران در شهرستان خداآفرین می‌رسد.

وی درباره آخرین وضعیت آتش سوزی در منطقه، اعلام داشت: هم اکنون آتش سوزی در منطقه ارسباران وجود دارد، ولی شدت آن نسبت به روز گذشته کاهش یافته و شعله‌های آتش بسیار آرام شده است که تیم‌های امدادی از نهاد‌ها و ارگان‌های مختلف در محل حاضر شده و به انجام ماموریت خود ادامه می‌دهند.

هنربر اظهار داشت: در حال حاضر تعداد بیش از ۱۵۰ نفر از نیرو‌های یگان حفاظت منابع طبیعی، محیط زیست، جمعیت هلال احمر، هیات کوهنوردی، بسیج، ارتش و نیرو‌های بومی منطقه و نیز سازمان آتش نشانی تبریز در محل حاضر هستند.

وی با اشاره به اینکه یک فروند بالگرد برای جابجایی نیرو‌های حاضر در جنگل‌های ارسباران به منظور اطفای آتش به منطقه اعزام شده است، ادامه داد: تلاش و همت اصلی نیرو‌های امدادی حاضر در منطقه بر اطفای سریع آتش سوزی است، ولی باید توجه داشت که به دلیل صعب العبور بودن برخی از ارتفاعات این مهم زمان بر خواهد بود.

آتش سوزی در منطقه قره تیکانلوی شهرستان خداآفرین در ارتفاعات و مراتع جنگلی ارسباران از سه شنبه شب آغاز شده و نیرو‌های حاضر در محل مشغول اطفای آتش هستند.

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=4064

984 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند