پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۹ / ۰۷ / ۱۴۰۱
Asia/Tehran 21:34

بخشودگی در ارتباط با مصرف برق وجود ندارد

01:194000

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز امروز در نشست خبری با خبرنگاران یادآوری کرد: با شیوع موضوع کرونا، وزیر نیرو همسو با سایر وزارتخانه دستور داد تا افرادی که در پرداخت برق مصرفی مشکلی دارند می‌توانند تا اردیبهشت با تاخیر پرداخت کنند و این به منزله بخشودگی نبود که در میان اذهان عمومی برعکس تلقی شده بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان، عادل کاظمی با اشاره به علت قطع برق برخی مشترکان در دوران کرونا، ادامه داد: برخی مشترکان بی‌انصافی می‌کنند زیرا بیشتر آنها از ابتدای سال ۹۸ هیچ پرداختی نداشتند و چندین دوره پرداخت برق مصرفی نکرده‌اند و اگر قطعی هم پیش می‌آید، به پای کرونا می‌نویسند و عموم را تحریک می‌کنند.

وی بیان کرد: ۱۴۵ میلیارد تومان معوقه داریم که سهم خانگی، صنعت و غیره مشخص شده است و متاسفانه بیشترین معوقه در شمالغرب کشور را داریم.

کاظمی با بیان اینکه برق سکونتگاه‌های غیرمجاز دائمی نیست، اظهار داشت: از سال ۹۶ مجلس شورای اسلامی قانونی برای انشعابات غیرفاتونی به تصویب رساند و حتی در حوزه شرکت توزیع برق، ۱۳ هزار متقاضی وجود داشت که تامین برق برای سکونتگاه‌های غیررسمی ۸ هزار انشعاب در قالب این قانون داده است.

وی با تاکید به اینکه پیشگیری از استفاده غیرمجاز از جمله اهداف قانون‌گذار می‌باشد که با مهلت اجرا داده می‌شود، اعلام داشت: انشعابات این سکونتگاه‌ها غیردائم است و امکان جمع‌آوری دارد و حتی اعطای انشعابات سازوکار لازم خود را دارد که با استعلام این انشعابات داده می‌شود.

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=3002

1102 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند