پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۱۰ / ۰۴ / ۱۴۰۱
Asia/Tehran 04:10

بخش عمده جرائم در حوزه مسکن و زمین اتفاق می‌افتد

01:191320

رئیس کل دادگستری آذربایجان‌شرقی در نشست شورای پیشگیری از وقوع جرم استان، با بیان اینکه بخش عمده جرائم در حوزه مسکن و زمین اتفاق می‌افتد،گفت: متاسفانه اسناد عادی در جامعه رواج داشته و در سازمان‌های متعددی مورد استناد است که به جرائم حوزه مسکن دامن می زند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان، موسی خلیل‌اللهی با تاکید به اینکه به منظور پیشگیری از وقوع جرائم حوزه مسکن و زمین طرح ابتکاری سامانه ثبت قراردادهای الکترونیکی مشاوران املاک اجرا شده، افزود: بر اساس این طرح، مقرر شده قراردادها و قولنامه‌های دست‌نویس عادی به منظور پیشگیری از کلاهبرداری و دیگر جرائم و تخلفات جمع‌آوری شود.

وی اظهار داشت: این طرح مورد اقبال در کشور بوده و تا به امروز ۱۱۵ هزار فقره معامله در سامانه جامع املاک از طریق بنگاه‌های مشاوران املاک ثبت شده است.

خلیل‌اللهی ادامه داد: با توجه به پیشگیری از ثبت معاملات مجهول و ارائه کد رهگیری آنلاین می‌توان بخش عمده مشکلات سند عادی را برطرف کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به افزایش جرائم در حوزه فضای مجازی، توصیه کرد: فعالان حوزه فضای مجازی در انتشار اخبار دقت کنند، به صرف نقل قول، اخبار را منتشر نکنند، چراکه برخی مواقع الفاظی که استفاده می‌شود بدون تحقیق در معنی و بدون دانستن اصل موضوع مطرح می‌شود.

رئیس کل دادگستری استان هشدار داد: اگر مطلبی بر خلاف واقعیت منتشر شود چاره‌ای جز برخورد نخواهیم داشت.

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=5074

1093 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند