پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۱۶ / ۰۴ / ۱۴۰۱
Asia/Tehran 11:53

برنامه تحولی صنعت خودرو به زودی رونمایی می شود

01:241930

وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست هم اندیشی مدیران رسانه با اشاره به وضعیت صنعت خودروسازی کشور، گفت: برنامه‌ای در قالب ۹ محور برای تحول در صنعت خودرو داریم که همه چالش‌ها و راهکار‌های آن را در بر می‌گیرد و این برنامه به زودی منتشر می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان به نقل از روابط عمومی وزارت صمت، فاطمی امین خودرو را از سیاسی‌ترین محصولات و موارد حائز اهمیت در کشور خواند و افزود: این صنعت از یک طرف به شدت دچار چالش و از طرفی دارای ظرفیت‌های متنوعی است.

وی با بیان اینکه نحوه قیمت گذاری باید به گونه‌ای باشد که ساخت داخل مزیت داشته باشد، ادامه داد: خودروسازان ۱۱۵ هزار میلیارد تومان بدهی و ۸۵ هزار میلیارد تومان زیان انباشته داشته اند و بیش از ۲۰۰ هزار میلیارد تومان رانت در این صنعت وجود دارد.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ۹۰ طرح طی سه ماهه اخیر در مجموعه وزارت صمت فعال شده، تصریح کرد: با اجرای این طرح ها نوع حکمرانی در وزارت صنعت، معدن و تجارت تغییر می‌کند و از روزمرگی‌ها بیرون می‌آییم.

فاطمی امین تاکید کرد: گزارش عملکرد وزارتخانه را به صورت مداوم و منظم هر سه ماه یکبار ارائه خواهیم داد که در همین راستا گزارش عملکرد فصل پاییز (سه ماهه) به زودی منتشر و در دسترس عموم قرار می‌گیرد.

منبع
روابط عمومی وزارت صمت
لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=5134

1093 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند