پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۲۸ / ۰۲ / ۱۴۰۱
Asia/Tehran 18:18

بزرگترین مرکز داده غرب و شمال‌غرب کشور در تبریز افتتاح شد

01:0023640

مرکز داده شهید قاضی طباطبایی(ره)بزرگترین مرکز داده غرب و شمال‌غرب کشور امروز(شنبه 8 تیرماه) با حضور وزیر ارتباطات در تبریز به صورت ویدئوکنفرانس افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان، مرکز داده شهید قاضی طباطبایی(ره) با اهدافی نظیر توسعه شبکه موبایل در غرب و شمال غرب کشور، تأمین بستر و زیرساخت مورد نیاز برای مجازی‌سازی شبکه، افزایش پایداری شبکه، افزایش کیفیت خدمات، افزایش قدرت مانور و کنترل ترافیک، ارائه سرویس‌های دیجیتال و ارائه سرویس‌های هاستینگ به مشتری‌های سازمانی و خصوصی طراحی شده و توسعه یافته است.

این مرکز را یکی از اپراتورهای کشور با تکیه بر دانش فنی بومی و اعتماد بر استعدادهای داخلی کشور و همچنین استفاده از پیمانکاران بومی برای اجرای عملیات عمرانی،  به سرانجام رسانده است.

این دیتاسنتر که با تأکید بر استفاده حداکثری از تولیدات تامین کنندگان داخلی در بخش زیرساخت توسعه یافته است، به گفته محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، افزایش پایداری زیرساخت‌های مراکز داده و افزایش ظرفیت خدمات ابری را برای ایران عزیز فراهم خواهد آورد و انجام کسب‌وکار دیجیتال را برای جوانان تسهیل خواهد کرد.

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=3802

1093 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند