پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۸ / ۱۱ / ۱۳۹۹
Asia/Tehran 04:29

یادداشت/بنویسید بورس؛ بخوانید کوره پول سوزی دولت!

03:00750

در این روزهایی که مردم با کرونا و مصایب آن دست و پنجه نرم می کنند، بورس به همت دولت تدبیر و امید، اندک امید مردم را هم ناامید کرد تا با شنیدن هر نوع بازگشایی، منتظر گره های کور دولت باشیم و دعا کنیم که گشایشی در کار نباشد.

دولت بی تدبیر و ناامید، چنان تیشه به ریشه مردم زده که مردم میان گرانی کالا و سکه و دلار و ماشین و طلا، راه پیشگیری از کرونا را هم گم کرده اند و تنها چیزی که به آن فکر نمی کنند رعایت هاست چراکه دولت رعایت حال اقشار بی بضاعت را نمی کند، همان های که با برگ سبز نشان دادن دولت، راهشان را از کارشان سوا کردند و راهی بورسی شدند که راه به ترکستان داشت!

دولتی که به ملت رکب بزند، دیگر چه جایگاهی بین مردم می تواند داشته باشد؟! انگار همین دیروز بود که بورس را در بوق و کرنا کردند و زمین و زمان را به هم دوختند تا اندک سرمایه مردم را هم از چنگشان در بیاورند.

از آگهی های تبلیغاتی «در بورس باشیم» که در تبلیغات هفته های اخیر دیگر سانسور می شود تا اخبارهای که از سبزپوشی بازار بورس می گفت و این روزها از قرمزی بازار سخنی به میان نمی آورد.

سرمایه های که به ترفندهای مختلف از مردم جمع شد تا در کوره پول سوزی بورس، به خاکستر بدل کنند و این بود گشایش های اقتصادی که رئیس جمهور نویدش را می داد تا به ناجوانمردانه ترین شکل ممکن، نقدینگی مردم را مدیریت کرده باشند!

مردمی که پول طلاها، رهن خانه، حق لباس و خواربار خانواده خود را جمع کردند تا با تبلیغات پرحجمه دولت در بورس باشند و در عرض یکماه، سال ها داشته خود را به چاه ویل بورس ریختند که هنوز به عمق آن نرسیده اند.

چطور می شود در روندهای صعودی بورس، بازار چند روز چندروز بسته می شود تا شفاف سازی شود ولی با روند ریزشی بورس، به ظاهر ناظران بازار بورس، ککشان هم نمی گزد تا جلوی نوسان گیری حقوقی ها قد علم کنند!

چطور می شود در زمانی که مردم تلاش می کنند جلوی افت سهم ها گرفته شود، ولی حقوقی ها که همه مردم می دانند دست دولتی هاست، با عرضه آبشاری، به طرفه العینی صف خرید چند میلیاردی سهم ها را پودر کرده و به قهقرا می برند!

چطور می شود بازار دستوری بورس در دستور کار دولت قرار می گیرد تا سرمایه هایی که مردم با هزار مصیبت؛ با این همه تورم و بدبختی و بیگاری و بی ارزشی پول ملی و تحریم و … به دست آورده اند به باد فنا داده شود و سرمایه داران با رانت های اطلاعاتی که دارند، روز به روز و به صورت تصاعدی بر ثروتشان افزوده شود!

سخن مردم مال باخته در بورس این است که گیریم مسلمان نیستید لااقل به قول امام شهیدمان که این روزها مردم سوگوار سرور و سالار شهیدان امام حسین(ع) هستند، آزاده باشید و آزادگی مردم را با بی تدبیری های خود به بند نکشید.

سوال بی جواب مردم هم از دولت تدبیر و امید این است که آیا سخت است تا 1400 بنشینید و تنها ناظر بازار باشید و گشایش های اقتصادی خودتان را گشایش نکنید!؟

میرحسین بنی هاشم/شهریور ماه 99

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=4795

984 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند