پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۸ / ۱۱ / ۱۳۹۹
Asia/Tehran 19:31

بودجه پیشنهادی دولت برای تخصیص اوراق مشارکت امسال ۵ هزار میلیارد تومان است

02:24530

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور در بازدید از فاز سه خط یک متروی تبریز، با اشاره به پیشرفت قابل توجه طرح قطار شهری تبریز گفت: بودجه پیشنهادی دولت برای تخصیص اوراق مشارکت امسال ۵ هزار میلیارد تومان است.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان، مهدی جمالی نژاد عصر امروز اظهار داشت: بودجه پیشنهادی دولت در مقایسه با سال گذشته که رقمی افزون بر 8 هزار و 500 میلیارد تومان بود کاهش داشته است ولی امیدواریم این موضوع در مجلس به میزان سال گذشته افزایش یابد.

وی ادامه داد: به رغم اینکه در طی سال های گذشته در کلانشهر تبریز در بحث حمل و نقل ریلی از دیگر کلانشهرها عقب بود در طی دو سال گذشته با قدرت بیشتری فعالیت‌ها در جریان بوده و امروز شاهد دو نوبته بودن فعالیت‌ها هستیم.

جمالی نژاد در ادامه خاطر نشان کرد: برخی از شهرها مثل مشهد اگر از کلان شهری همچون تبریز جلو افتادند به خاطر اوراق قابل توجهی بود که در سال‌های دور دریافت کردند و امثال امیدواریم با تخصیص اعتبارات مورد نیاز مبلغ قابل توجهی اوراق در اختیار شهر تبریز قرار گیرد تا موتور محرکی برای پروژه باشد.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور، از حمل و نقل ریلی به عنوان گران‌ترین حمل و نقل‌ها نام برد و گفت: توسعه حمل و نقل ریلی زیرساخت‌های خاص خود را طلب می‌کند از این رو به عنوان یکی از حمل و نقل‌های گران‌قیمت شناخته شده است و این موضوع حمایت‌های ویژه شهرداری و وزارت کشور را طلب می‌کند.

وی ادامه داد: با سهمیه بندی بنزین یکی از موضوعاتی که مورد استقبال خوب مردم قرار گرفت استفاده از حمل و نقل عمومی بوده است و بدون شک زیرساخت‌های این موضوع باید تسهیل و تسریع شود و به حق کلانشهرها نیز دغدغه افزایش ناوگان حمل و نقل عمومی را جدی گرفته و مصمم به ارائه خدمات بیشتر در این راستا هستند.

جمالی نژاد بر استفاده از فضاهای ایستگاهی برای تولید ثروت توسط شهرداری‌ها تاکید کرد و گفت: در شرایط سخت اقتصادی شهرداری‌ها می‌توانند با ادارات دولتی همچون راه و شهرسازی کارهای جدیدی را برای تولید ثروت و مقدمه‌ای برای تسریع پروژه مترو آغاز کنند.

وی ادامه داد: استفاده از فضاهای ایستگاهی برای تولید ثروت در کنار اوراق مشارکت می‌تواند تأثیر بسزایی در پیشرفت حمل و نقل ریلی در شهرها داشته باشد.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور در پایان گفت: استفاده از توان سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در تمامی پروژه‌ها باید مورد توجه قرار گیرد و تنها در پروژه‌های کلان خلاصه نشود چرا که با سپردن پروژه‌ها به سرمایه گذاران بخش خصوصی حضور مردم را در تمام پروژه‌ها شاهد خواهیم بود و امیدواریم شهرداری‌ها این موضوع را مورد توجه قرار دهند.

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=1802

987 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند