پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۱ / ۰۳ / ۱۴۰۱
Asia/Tehran 18:41

بیانیه باشگاه ماشین‌سازی/ چگونه کاپ قهرمانی از تبریز به اصفهان پرید؟

02:241660

باشگاه ماشین‌سازی درخصوص اتفاقات بازی مقابل ذوب‌آهن بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان، باشگاه ماشین‌سازی تبریز در واکنش به جوسازی‌ها و اظهارات برخی اشخاص درخصوص بازی شب گذشته مقابل ذوب‌آهن اصفهان، بیانیه‌ای صادر کرد.

متن این بیانیه به شرح ذیل است:

آنچه بعد از بازی شب گذشته ذوب‌آهن و ماشین‌سازی شاهد بودیم و جوسازی‌هایی که از سوی عوامل تیم میزبان صورت گرفته، مصداق بارز «یکطرفه به قاضی رفتن» بود. فارغ از این جوسازی‌ها تحت تاثیر قرار گرفتن مدیران فدراسیون فوتبال و تشکیل جلسه شبانه و بررسی ویژه مسائل داوری این بازی به واقع مایه تاسف است.

اول آنکه به باور ما، مسائل داوری این بازی رویدادی فراتر از آنچه همواره در فوتبال ایران شاهد بوده‌ایم، نداشته است.

بعد از آن، اگر هم موردی از این لحاظ باشد، باید به تائید کارشناسان امر برسد. حتی اگر بر فرض مورد اشتباهی نیز تائید شود، چگونه می‌شود که وقتی اشتباهات داوری به ضرر تیم‌های فوتبال تبریز است همه آن را بخشی از فوتبال قلمداد می‌کنند و حالا که شاید تیمی غیر از این شهر، از این بابت تصور متضرر شدن دارد، آقایان اینگونه برآشفته‌اند؟

مدعیان انتخاب چهره منفور داوری در اصفهان آن زمان که داور مشهور جام قهرمانی را در آن روز سیاه از دست فوتبال تبریز ربود و به آنها هدیه داد، کجا بودند؟ اگر قرار باشد تندیس منفورها ساخته شود، باید به نوبت و بر حسب حساسیت بازی‌ها و تاثیر اشتباهات باشد.

پیشنهاد می‌شود و بهتر آن است که قبل از همه، از جمعه سیاه و بقیه بازی‌هایی که بر علیه تیم‌های فوتبال تبریز قضاوت شده، شروع شود و مهم‌تر اینکه محرز گردد چگونه کاپ قهرمانی از تبریز به اصفهان پرید؟

حال، بر فرض اگر اشتباهی هم در بازی شب گذشته از بابت مسائل داوری رخ داده باشد، آیا نتیجه این بازی تاثیری در تعیین تیم قهرمان داشته یا منجر به سقوط تیمی شده است؟

فوتبال تبریز طی سالیان متمادی یک تنه به اندازه کل باشگاه‌های فوتبال ایران از بابت اشتباهات داوری متضرر شده و هر بار که فریاد دادخواهی سرداده، گوش آقایان شنوا نبود و حال چه شده که با گله و اعتراض یک باشگاه، جلسه ویژه تشکیل می‌شود؟

باشگاه ماشین‌سازی با احترام به تمامی تیم‌ها و داوران، ضمن استقبال از بررسی مسائل داوری بازی شب گذشته، خواستار بازبینی و بررسی مسائل داوری تمامی بازی‌های این تیم در فصل جاری و فصول گذشته است تا احقاق حق به صورت کامل اجرا شود.

مصداق اتفاقات روز گذشته و پیش داوری‌ها این شعر حافظ است که:

خوش بود گر محک تجربه آید به میان
تا سیه روی شود هر که در او غش باشد

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=4263

1093 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند