پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۳۰ / ۱۰ / ۱۳۹۹
Asia/Tehran 09:55

بیانیه دولت عراق در پی نقض حریم هوایی خود توسط ترکیه

01:02560

ریاست جمهوری عراق در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن عملیات نظامی ترکیه در شمال عراق، خواستار توقف عملیات‌های نظامی این کشور شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان به نقل از فارس، ریاست جمهوری عراق، امروز (جمعه 6 تیرماه)، در بیانیه‌ای خواستار توقف عملیات‌های نظامی ترکیه در شمال این کشور شد.

در این بیانیه با اشاره به عملیات‌های اخیر ترکیه در شمال عراق آمده است: «این اقدامات نقض آشکار اصل حسن همجواری  و در تضاد صریح با پروتکل‌ها و منشورهای بین‌المللی است».

در ادامه این بیانیه آمده است: «ریاست جمهوری عراق خواستار توقف اقداماتی است که در نتیجه عملیات‌های نظامی مکرر ترکیه و زیر پاگذاشتن حریم هوایی عراق، باعث نقض حاکمیت ملی کشور شده است؛ اقدامی که در نتیجه آن تعدادی از شهروندان بی‌دفاع کشته شدند».

در این بیانیه همچنین آمده است: «بدین وسیله ریاست جمهوری این اقدامات ناقضانه را محکوم و بر لزوم حل مشکلات مرزی و پرونده‌های امنیتی میان عراق و ترکیه از طریق همکاری و هماهنگی بین دو کشور تأکید می‌کند. ریاست جمهوری عراق همچنین بر اقدامات یک‌جانبه در حل مسائل  فیمابین را رد و بر لزوم احترام به حاکمیت کشور تأکید می‌کند».

این بیانیه درست پس از آن است که برخی منابع خبری گزارش دادند در حملات هوایی ترکیه به شمال عراق چندین غیرنظامی کشته شدند.

 

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=3730

979 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند