پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۷ / ۱۱ / ۱۳۹۹
Asia/Tehran 10:06

۹۳ درصد از درآمدهای مالیاتی محقق شده است

01:33170

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی عصر امروز در دومین جلسه شورای راهبری توسعه مدیریت استان از تحقق ۹۳ درصدی درآمدهای پیش بینی شده ۹ ماهه مالیاتی استان در سال جاری خبر داد و گفت: سهم مالیات در درآمدهای استان بیش از ۹۰ درصد است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان، غلامرضا شریفی افزود: رقم درآمدهای استان ۳۲۰۰ میلیارد تومان است که از این میزان ۲۸۰۰ میلیارد تومان مربوط به مالیات‌های مستقیم و غیرمستقیم است که تا به امروز حدود ۹۳ درصد پیش‌بینی درآمدهای مالیاتی ۹ ماهه استان تحقق یافته است.

شریفی ابراز داشت: اداره امور مالیاتی سخت‌ترین وظیفه یعنی وصول مالیات را به عهده دارد و بیشترین مراجعه یعنی ۸۰ درصد مراجعات دستگاه‌های اجرایی مربوط به نظام مالیاتی است.

این مسوول خاطرنشان کرد: با وجود کثرت مراجعات در چند سال گذشته اداره کل امور مالیاتی استان رتبه برتر تکریم ارباب رجوع را به خود اختصاص داده است.

وی تصریح کرد: سلامت اداری در دستگاه ما بسیار مهم است و قدم‌های ارزشمندی در این عرصه برداشته شده است و روز به روز شاخص سلامت اداری در این اداره ارتقا می‌یابد.

شریفی متذکر شد: قیمت تمام شده وصول مالیات در کشور ما بیش از میانگین کشورهای توسعه یافته است و تلاش ما این است با فرهنگ سازی مناسب قیمت تمام شده وصول مالیات را در استان کاهش دهیم.

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی اذعان داشت: با توجه به اینکه بیشترین نارضایتی در نظام مالیاتی مربوط به تبعیض مالیاتی است، افزود: معتقد به لزوم رعایت تمام و کمال عدالت عمودی و افقی در نظام مالیاتی هستیم که اگر عدالت مالیاتی را حاکم کنیم در واقع عدالت اجتماعی را پایه‌گذاری کرده‌ایم.

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=1936

984 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند