پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۸ / ۱۱ / ۱۳۹۹
Asia/Tehran 21:14

بی‌توجهی به مسئله اعتیاد، بسترهای آتی توسعه را به خطر می‌اندازد

01:41300

استاندار آذربایجان‌شرقی در نشست شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان با اشاره به گزارش دبیر این شورا مبنی‌بر پذیرش 80 هزار معتاد در مراکز بازپروری و درمان اعتیاد در طول سال 98، گفت: بی‌توجهی به مسئله اعتیاد و پیامدهای خانمان‌سوز آن، بسترهای آتی توسعه را به خطر می‌اندازد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان، محمدرضا پورمحمدی با بیان اینکه اهتمام و جدیت برای مبارزه با موادمخدر باید افزایش یافته و حساسیت‌ها در این زمینه کمرنگ نشود، افزود: قاچاق موادمخدر تنها محدود به بعد تجاری آن نیست و در عقبه این پدیده شوم، اضمحلال ملت‌ها و کشورها قرار دارد و در کشور ما با وجود موقعیت حساس و شرایط فرهنگی و اجتماعی آن، این موضوع باید با حساسیت ویژه‌ای مورد توجه قرار گیرد.

وی با قدردانی از اقدامات خوب انجام ‌شده در استان برای پیشگیری و مبارزه با اعتیاد، اظهار داشت: آذربایجا‌ شرقی جزو استان‌های پاک از نظر نرخ اعتیاد است و اقداماتی همچون راه‌اندازی مرکز ماده 16 به الگوی کشوری و حتی بین‌المللی تبدیل شده است.

پورمحمدی با اشاره به پیگیری جدی ایجاد مرکز ماده 16 بانوان، راه‌اندازی پاسگاه انتظامی آزادراه پیامبر اعظم (ص) و تأمین دستگاه ایکس‌ری گمرک، بر جلب مشارکت مردم در عرصه مبارزه با موادمخدر نیز تأکید و بیان کرد: پدیده کرونا نشان داد که اگر مردم را پای کار بیاوریم بسیاری از مشکلات بزرگ قابل حل است.

استاندار آذربایجان‌شرقی با تاکید به ضرورت افزایش آگاه سازی در سطح جامعه، هشدار داد: پایین آمدن سن اعتیاد و شیوع اعتیاد در میان زنان، نشان می‌دهد که ریشه این پدیده شوم خشک نشده و خطر همچنان در کمین است.

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=3843

992 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند