پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۸ / ۱۱ / ۱۳۹۹
Asia/Tehran 05:08

تاکسی های تبریز به سیستم پرداخت الکترونیکی مجهز شدند

01:27280

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری تبریز از تجهیز پنج هزار تاکسی به سیستم پرداخت الکترونیکی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان، بشیریان افزود: ۱۱ هزار تاکسی در سطح شهر تبریز مشغول به فعالیت بوده که در فاز نخست پنج هزار تاکسی به سیستم پرداخت الکترونیکی مجهز شده است.

وی هدف از این اقدام را کاهش پرداخت‌های نقدی و گام نهادن به سوی پرداخت‌های الکترونیکی عنوان کرد و اظهار داشت: بدین ترتیب مسافران می‌توانند از طریق گوشی‌های هوشمند و بارکدخوان نسبت به پرداخت کرایه خود اقدام کنند.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری تبریز اظهار داشت: این اقدام از طریق اپلیکیشن تبریزلی انجام خواهد شد و هم اکنون توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تبریز در مرحله آماده سازی تبلیغات و ارائه آموزش‌های لازم برای شهروندان تبریزی است.

وی خاطرنشان کرد: برای آن دسته از شهروندانی که گوشی هوشمند نداشته و یا سالمند هستند نیز پیش بینی‌های لازم انجام شده و این افراد می‌توانند با تهیه کارت و افزایش اعتبار آن، کرایه خود را پرداخت کنند.

بشیریان بیان داشت: هدف نهایی مجموعه تاکسیرانی شهرداری تبریز کاهش تدریجی پرداخت‌های نقدی در تاکسی‌های شهری است.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری تبریز در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به افزایش ۳۱ درصدی کرایه تاکسی‌ها نسبت به سال ۹۸، گفت: همه مراحل قانونی این افزایش نرخ کرایه انجام شده و پس از ابلاغ شورای شهر به شهرداری، به رانندگان و همشهریان اطلاع رسانی خواهد شد.

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=4340

984 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند