پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۱ / ۰۳ / ۱۴۰۱
Asia/Tehran 18:26

تبریز از شهر‌های مهم در تاریخ مبادلات جاده ابریشم است

01:142050

سفیر چین در دیدار با استاندار آذربایجان شرقی با ابراز خرسندی از سفر به تبریز، با اشاره به اینکه تبریز یکی از شهر‌های مهم در تاریخ مبادلات شرق و غرب در جاده ابریشم است، گفت: تبریز، امروز هم یک شهر مهم است و همواره نقش شایسته‌ای در مبادلات فرهنگی ایران دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان، چانگ هوآ افزود: آذربایجان شرقی اولین استانی است که پس از حضورم در ایران و با توصیه ظریف مبنی بر سفر به مناطق مختلف این کشور، به آن سفر می‌کنم.

وی با قدردانی از حمایت مسئولان آذربایجان شرقی از سرمایه‌گذاران چینی فعال در استان، اظهار داشت: تعداد زیادی از کارگران شرکت‌های چینی مستقر در این استان، ایرانی هستند و من نیز در بازدید از چند شرکت تأکید کردم که ما باید در توسعه اقتصادی و اشتغال این منطقه نقش داشته باشیم.

سفیر چین با اشاره به طرح احیای جاده ابریشم، خواستار نقش‌آفرینی تبریز در این زمینه شد و گفت: تبادلات بین استان‌های ایران و چین از اهمیت زیادی برخوردار است و من شرکت‌های چینی را به حضور در تبریز و فعالیت در این استان تشویق خواهم کرد.

وی با بیان اینکه کشورش همواره مخالف اقدامات یکجانبه‌گرایانه و زیاده‌خواهانه آمریکا بوده، اظهار داشت: مسئولان ایران و چین تلاش می‌کنند تا اقدامات آمریکا تأثیر منفی بر همکاری‌های دو کشور نداشته باشد و سفر آتی ظریف به چین نیز در این راستا انجام می‌شود.

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=1159

1093 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند