پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۹ / ۰۷ / ۱۴۰۱
Asia/Tehran 21:08

تحریم‌ها عامل اصلی مشکلات نیست

02:0064000

استاندار آذربایجان شرقی در دیدار اعضای هیات مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی استان، با تأکید بر اهتمام جدی همه دستگاه‌ها در مسیر توسعه همه‌جانبه استان، گفت: تحریم‌ها عامل اصلی مشکلات کشور نیست و‌ این موضوع نباید بهانه‌ای برای فرار از مسئولیت باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان، محمدرضا پورمحمدی گفت: با توجه به شرایط فعلی کشور و منابع موجود، شهرک‌های صنعتی استان، عملکرد بسیار خوبی دارد؛ هرچند با وضع مطلوب و مورد انتظار، فاصله داریم و باید با اهتمام بیشتری در این مسیر حرکت کنیم.

وی به تحریم‌های ظالمانه غرب بر ضد کشورمان اشاره کرد و گفت: هرچند تحریم‌ها مشکلاتی را برای کشورمان به وجود آورده است، اما تحریم عامل اصلی مشکلات نیست و‌ این موضوع نباید بهانه‌ای برای فرار از مسئولیت باشد.

پورمحمدی با اشاره‌ به پیشرفت‌های دفاعی و نظامی کشور بعد از جنگ تحمیلی، اظهار داشت: دشمنان برای مقابله با نظام جمهوری اسلامی و ملت ایران، یک جنگ تمام‌عیار اقتصادی را شروع کرده‌اند، اما از اثرگذاری لازم در این عرصه ناامید هستند.

وی افزود: اقدامات حماقت‌آمیزی چون ترور سردار سلیمانی نیز ناشی از ناکام شدن دشمنان در مقابله با ملت ایران است که این کار مصداق بارز تروریسم دولتی است.

پورمحمدی افزود: شهادت مظلومانه سردار سلیمانی بار دیگر آحاد ملت ایران با هر تفکر و گرایشی را یکپارچه و متحد کرد.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین تلاش برای جذب سرمایه گذاری خارجی، تامین زیرساخت‌های لازم در شهرک‌های صنعتی و کاهش بروکراسی اداری برای واحدهای صنعتی و تولیدی را از مهم‌ترین انتظارات خود از شرکت شهرک‌های صنعتی استان عنوان کرد

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان نیز در این جلسه گزارشی از عملکرد این شرکت در ۹ ماهه نخست سال جاری ارائه کرد و گفت: با روحیه جهادی و تلاش شبانه روزی برای توسعه صنعتی و اقتصادی در استان تلاش می‌کنیم.

مرتضی نیرومند توزیع عادلانه امکانات در تمامی نقاط استان را از جمله اولویت‌های راهبردی شرکت شهرک‌های صنعتی استان برشمرد و عنوان کرد: در ۹ ماهه نخست امسال، در قالب انعقاد ۱۹۳ قرارداد جدید، ۷۲ هکتار زمین صنعتی به صاحبان صنایع واگذار شده است.

وی همچنین از صدور ۲۴۰ فقره جواز تاسیس در این بازه زمانی خبر داد و اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تا کنون، ۸۲ واحد صنعتی با سرمایه‌ای بالغ بر سه هزار و ۴۶۳ میلیارد ریال و با ایجاد اشتغال برای بیش از یک هزار و ۳۰۳ نفر به بهره‌برداری رسیده است.

در این دیدار با پیشنهاد مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان و موافقت استاندار آذربایجان شرقی، شهرک صنعتی شماره 4 تبریز به نام سردار شهید قاسم سلیمانی نام‌گذاری شد.

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=2011

1102 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند