پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۴ / ۱۱ / ۱۳۹۹
Asia/Tehran 08:46

ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی از رسالت های خبرنگاران است

03:00490

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با اشاره به نقش پذیری رسانه ها در تمامی عرصه ها اظهار داشت: تقویت باورهای مردم و ترویج سبک زندگی ایرانی و اسلامی در شرایط فعلی که دشمن در صدد ترویج فرهنگ غلط غرب است باید یکی از محورهای جریان سازی رسانه ای باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان، حجت الاسلام سیدمحمدعلی آل هاشم با اشاره به نقش آفرینی رسانه در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب گفت: منشور تبیین شده از سوی رهبر فرزانه انقلاب اسلامی برای ۵۰ سال آینده نظام است که باید رسانه ها به صورت جهادی برای تحقق آن وارد عمل شوند.
وی با تاکید بر اینکه منشور راهبردی گام دوم انقلاب مخاطب خاصی دارد، بیان کرد: ملت ایران به ویژه جوانان اصلی ترین نقش آفرین این بیانه هستند که رسانه هم باید در این مسیر در کنار مردم باشند.
حجت الاسلام آل هاشم همه فعالان رسانه ای را به تقوا و اخلاق اسلامی توصیه کرد و گفت: کم حاشیه ترین قشر جامعه خبرنگاران هستند که با تقوای رسانه ای و اخلاق حرفه ای فعالیت های موثر در تمامی زمینه ها دارند.
امام جمعه تبریز  تاکید کرد: اخبار خوب و امیدوار کننده در رسانه ها باید بیشتر و کارهای نیک به شکل برجسته به مردم گفته شود.

حجت الاسلام آل هاشم با بیان اینکه خبرنگاران آذربایجان شرقی کم حاشیه ترین قشر جامعه هستند گفت : روز خبرنگار روز تجلیل از فعالان عرصه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به جامعه است تا نگاه ها به سوی اطلاع رسانی و خبر جلب شود.
امام جمعه تبریز افزود: اگر چه مشکلات معیشتی، شغلی و صنفی در این حرفه بسیار است اما اعتقاد و اعتماد عمومی به این قشر ، رنج های آن را شیرین میکند.
وی با بیان اینکه خبرنگاران دیدبانان آگاهی جامعه هستند ادامه داد : روز خبرنگار یادآور مجاهدت های انسان بزرگی است که در مسیر دفاع از نام و خاک ایران به شهادت رسیده اند.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در ادامه با تاکید بر بازیابی جایگاه و اهمیت مطبوعات و رسانه های استان گفت: حمایت و پشتیبانی مسئولان استان میتواند توانمندی های خبرنگاران و روزنامه نگاران تبریزی را بیش از گذشته بروز و ظهور دهد.
حجت الاسلام آل هاشم با بیان اینکه جریان سازی و تولید محتوا میتواند جایگاه خبرنگاران را ارتقا دهد گفت : با گسترش توجهات به فضای مجازی ، آفت کم توجهی به رسانه های مکتوب بیشتر شده که در راستای رفع آن باید جریان سازی فرهنگی با حساسیت جدی دنبال شود.
وی همه رسانه ها را بازوان پیشرفت جامعه در سطح ملی و استانی دانست و گفت : رسانه ای موثر و کارآمد است که با اجتناب از بی تفاوتی در راستای تنویر افکار عمومی قدم بردارد.
حجت الاسلام آل هاشم با تاکید بر کنش فعال و هوشمند به چالش های اجتماعی از سوی فعالان رسانه ای اظهار داشت : رسانه در دفاع از اصل نظام و انقلاب نباید لکنت بگیرند و کم کار باشند.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان اینکه ثبات ، امنیت داخلی ، پیشرفت ها و ارتقا جایگاه بین المللی کشورمان را مرهون مجاهدت های مردم و نیروهای مسلح هستیم گفت : رسانه ها باید گذشته پر افتخار، عزتمند و مقتدر ملت ایران را با قلم خود به جامعه بازگو کنند‌.

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=958

984 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند