پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۶ / ۱۱ / ۱۳۹۹
Asia/Tehran 10:58

تشکیل وزارت بازرگانی هزینه های گزافی را تحمیل می کند

01:43110

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اعلام اینکه با احیای وزارت بازرگانی مخالف است، علت مخالفت خود را هزینه بر بودن تشکیل هرگونه وزارتخانه در کشور عنوان کرد و گفت؛ بهبود وضع معیشتی مردم و اشتغال جوانان باید در اولویت قرار بگیرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان به نقل از فارس،محمد وحدتی گفت: با توجه به اینکه احیای مجدد وزارت بازرگانی هزینه بر است و در جهت چابک سازی دولت با طرح تشکیل وزارت بازرگانی شدیدا مخالف هستم.

تشکیل وزارت بازرگانی هزینه های گزافی را تحمیل می کند

رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی؛ با اشاره به اینکه احیای مجدد وزارت بازرگانی هزینه اضافی درست کردن است، افزود: این طرح مستلزم ایجاد تشکیلات جدیدی است و این مسئله منجر به افزایش هزینه ها می شود، که از این بابت علاوه بر این که با اصل ۷۵ قانون اساسی مغایر است، در شرایط اقتصادی موجود نیز اصلا به صلاح کشور نمی باشد.

وی افزود در شرایط کنونی وضع معیشتی مردم کشور و با وجود بیکاری جوانان و مشکلات عدیده مردم جامعه، صلاح کشور این است که به جای احیای مجدد وزارت بازرگانی و تحمیل هزینه های سنگین بر اقتصاد کشور، با بهره گیری از اقتصاد مقاومتی این هزینه ها را صرف بهبود معیشت مردم و اشتغال جوانان کرد.

باید از گذشته عبرت بگیریم و روش‌های آزمون و خطا را کنار بگذاریم

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با یادآوری اینکه در مجلس هشتم به منظور کاهش حجم و چابکی دولت و تسریع امور اقدام به ادغام وزارت بازرگانی شد، توضیح داد؛ باید از گذشته عبرت بگیریم و به صورت کارشناسانه و دقیق مواردی را که منجر به ادغام این وزارتخانه شدند را بررسی کنیم و باید از به کار گرفتن روش‌های آزمون و خطا در مدیریت کلان کشور پرهیز شود.

منبع
خبرگزاری فارس
لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=1209

984 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند