پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۳۰ / ۱۰ / ۱۳۹۹
Asia/Tehran 12:41

تغییر کاربری فضای سبز ممنوع است

01:04150

شهردار تبریز با ممنوع دانستن تغییر کاربری فضای سبز، با تاکید بر اینکه تغییر کاربری فضای سبز در شهرداری ممنوع است، گفت: در ۲ سال گذشته به هیچ عنوان اجازه نداده ایم کاربری فضای سبز به کاربری دیگری تغییر پیدا کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان،ایرج شهین باهر افزود: با این حال شهرداری‌های مناطق برای تامین گل‌های مورد نیاز برای فصل کاشت، با قیمت مناسب باید در موقع مناسب نسبت به خرید پیش بهاره گل اقدام کنند.

شهین باهر با اشاره به اینکه سال ۱۳۹۹، از طرف شهرداری تبریز به عنوان سال فضای سبز و توسعه پارک‌ها نامیده شده است، اظهار کرد: توجه به فضای سبز و توسعه آن همیشه مورد توجه ما بوده و می‌خواهیم در سال آینده به شکل ویژه‌ای به این موضوع پرداخت کنیم.

وی ادامه داد: توجه به حوزه فضای سبز جزو سیاست‌های کلی شهرداری تبریز است و لازم است تا شهرداری‌های مناطق نیز برای توسعه فضای سبز و پارک‌ها کمک کنند.

شهردار تبریز با تاکید بر ضرورت حفظ درختان و فضای سبز سطح شهر اظهار کرد: به عنوان مثال برخی از صاحبان زمین‌های اطراف ائل گلی قصد برش درختان و احداث هتل داشتند که در این راستا شهرداری تبریز با صرف هزینه، مانع از قطع این درختان شد.

شهین باهر افزود: در برخی مناطق درختانی وجود دارند که هرچند مالکیت آن‌ها بر عهده شهرداری نیست، اما ما تلاش می‌کنیم که مانع قطع و از بین رفتن آن‌ها شویم تا به حفظ فضای سبز شهر کمک کنیم.

وی با بیان اینکه پیش از این ۳۰ درصد از محل درآمد شهرداری‌ها از تغییر کاربری فضای سبز به کاربری‌های دیگر بود، یادآوری کرد: طی ۲ سال گذشته اجازه نداده ایم هیچ کاربری فضای سبز تغییر یابد.

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=2140

979 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند