پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۶ / ۱۱ / ۱۳۹۹
Asia/Tehran 11:28

تفاهم‌نامه ساخت بزرگراه جدید شبستر-تبریز امضا شد

02:00560

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان به نقل از فارس، تفاهم‌نامه تأمین مالی طرح بزرگراه شبستر- تبریز با حضور استاندار آذربایجان‌شرقی میان اداره‌کل راه و شهرسازی استان و شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان شبستر امضا شد.

این تفاهم‌نامه به‌منظور تأمین مالی برای ساخت، نگهداری، بهره‌برداری و انتقال طرح بزرگراه شبستر-تبریز و تأسیسات جانبی آن شامل ساختمان‌ها و ایستگاه‌های اخذ عوارض، پلیس‌راه، اورژانس و راهدارخانه امضا و مبادله شد.

بر اساس این تفاهم‌نامه، صد در صد منابع مالی موردنیاز برای اجرای کل این طرح به‌طول 42 کیلومتر در چهار خط عبوری، توسط شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان شبستر تأمین خواهد شد و مطالعات مهندسی و کنترل کیفی خدمات جنبی باید به تصویب اداره‌کل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی برسد.

اعتبار موردنیاز برای انجام مطالعات و اجرای کامل این طرح، 3 هزار و 800 میلیارد ریال و مدت زمان اجرای آن، 36 ماه پیش‌بینی شده است.

استاندار آذربایجان‌شرقی در مراسم امضای این تفاهم‌نامه، گفت: شهرستان شبستر ازجمله شهرستان‌های بسیار مهم و موفق استان در زمینه جذب مشارکت‌های مردمی است که باید الگوی سایر شهرستان‌ها قرار گیرد.

محمدرضا پورمحمدی با قدردانی از آمادگی و همت خیران برای آغاز عملیات ساخت این طرح در آینده نزدیک، ادامه داد: همه مسائل فنی و تخصصی عمرانی در اجرای این طرح همچنین تأمین مالی و ضمانت اجرایی تعهدات پذیرفته شده از سوی خیران نیز مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی، خواستار انطباق این طرح با طرح تفصیلی تبریز شد و تصریح کرد: در صورت تصویب این طرح در کمیته زیربنایی استان در شورای برنامه‌ریزی نیز حمایت‌های لازم برای اجرای هرچه سریع‌تر طرح را انجام خواهیم داد.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی نیز در این جلسه متذکر شد: در حال حاضر فاصله صوفیان تا شبستر، 55 کیلومتر است که با اجرای این طرح، علاوه‌بر کاهش ترافیک و زمان سفر، فاصله دو شهرستان تبریز و شبستر به 40 کیلومتر کاهش خواهد یافت.

ابوالقاسم سلطانی خاطرنشان کرد: اجرای این طرح علاوه‌بر نقش بسیار مهم در رفع محرومیت از روستاهای منطقه در احیای جاده تاریخی ابریشم نیز نقش بسزایی خواهد داشت.

در این جلسه همچنین فرماندار شبستر، عضو شورای اسلامی شبستر، نایب‌رئیس شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان شبستر و معاون فرماندار تبریز نیز به بیان اهمیت ساخت این طرح پرداختند.

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=3157

984 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند