پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۲۸ / ۰۲ / ۱۴۰۱
Asia/Tehran 17:41
تمدید بدهی واحد‌های پرورش مرغ گوشتی آسیب دیده از کرونا

تمدید بدهی واحد‌های پرورش مرغ گوشتی آسیب دیده از کرونا

01:272140

رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی از تمدید بدهی واحد‌های پرورش مرغ گوشتی آسیب دیده از کرونا از سوی بانک کشاورزی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان، فتحی گفت: بر اساس مصوبه هیأت دولت در حمایت از کسب و کار‌های آسیب دیده از شیوع بیماری کرونا، واحد‌های پروش مرغ گوشتی و مرغ مادر گوشتی جزو کسب و کار‌های آسیب دیده از این بیماری معرفی شدند و این بانک با هدف افزایش توان تولیدی واحد‌های یاد شده، به آن دسته از واحد‌هایی که سررسید اقساط آنان اسفند ماه ۱۳۹۸ و فروردین ۱۳۹۹ است، برای یک دوره تولید (حداکثر یکسال) مهلت داد.

فتحی اضافه کرد: بانک کشاورزی برای سایر واحد‌های مرغداری آسیب دیده از مشکلات اقتصادی (واحد‌های مرغداری فعال) که مشمول مصوبه یاد شده نمی‌شوند نیز مساعدت‌هایی خواهد کرد و در صورت ارائه درخواست کتبی واحد‌های مذکور، با وصول ۲۰ درصد بدهی سررسید شده نسبت به تقسیط مجدد بدهی آنان (جاری یک دوره و سرمایه‌ای ۵ سال) اقدام می‌شود.

وی ادامه داد: در صورت تأیید و معرفی این واحد‌ها از سوی کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان، با وصول ۷.۵ درصد از بدهی سررسیده، مابقی بدهی آنان (جاری یک دوره و سرمایه‌ای حداکثر تا ۵ سال) مجدداً تقسیط خواهد شد.

شعب بانک کشاورزی مجاز خواهند بود شش درصد جرایم وجه التزام تعلق گرفته به بدهی واحد‌های مذکور را در زمان امهال به صورت مشروط مورد بخشودگی قرار دهند.

 

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=4157

25 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند