پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۷ / ۱۱ / ۱۳۹۹
Asia/Tehran 08:17

جاده‌های آذربایجان شرقی لغزنده است

01:17150

بیشتر جاده‌های آذربایجان شرقی به ویژه در مناطق کوهستانی مه آلود همراه با کولاک و برف و لغزنده است.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان، رسول زاده معاون راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گفت: بارش برف و باران در برخی نقاط استان به ویژه شهر‌های غربی و جنوبی همچون ملکان، عجب شیر، مراغه، آذرشهر، هشترود، میانه و بستان آباد گزارش شده است و احتمال آغاز بارش برف در سایر شهرستان‌ها نیز امروز وجود دارد.

رسول زاده افزود: با توجه به لغزنده بودن جاده‌های استان به ویژه در مناطق کوهستانی، رانندگان از تردد غیرضروری خودداری کرده و در صورت ضرورت خودروی خود را به زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی مجهز کنند.

معاون راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان با اشاره به اینکه هم اکنون تمامی راه‌های اصلی، فرعی و روستایی استان باز بوده و رفت و آمد در آن‌ها در جریان است، گفت: با توجه به افت دید در پی بروز پدیده مه و کولاک در جاده‌های استان، رانندگان برای تردد سرعت مطمئنه و قوانین رانندگی را رعایت و احتیاط کنند.

وی گفت: عوامل راهداری برای ارایه خدمات به مسافران و رانندگان در جاده‌های استان مستقر هستند و در صورت نیاز اقدام به نمک پاشی، تیغ زنی و یخ زدایی می‌کنند.

آذربایجان شرقی دارای ۲۳۵ کیلومتر آزاد راه، ۴۵۳ کیلومتر بزرگراه، ۹۲۲ کیلومتر راه اصلی، ۲ هزار و ۷۵ کیلومتر راه فرعی و ۱۰ هزار و ۴۴۱ کیلومتر راه روستایی است.

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=2045

984 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند