پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۹ / ۰۷ / ۱۴۰۱
Asia/Tehran 21:09
آل هاشم

جامعه باید در برابر فرهنگ غرب واکسینه شود

02:003200

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان اینکه برای جلوگیری از هجمه فرهنگ غرب و فرهنگ بی عفتی باید جامعه واکسینه شود، گفت: بدحجابی بیماری بدخیم جامعه بشری امروز به حساب می آید و چند برابر شدن قیمت چادر مشکی در واقع جریمه کردن بانوان با حجاب است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان، حجت الاسلام سید محمدعلی آل هاشم در جلسه ستاد مردمی عفاف و حجاب استان با تاکید بر اینکه فرهنگ سازی باید بصورت آگاهانه باشد، اضافه کرد: فرهنگ عفاف و حجاب یکی از باورهای اصیل مردم است که باید تعمیق بخشی، ترویج و تحویض، این باور در عمل به منصه ظهور برسانیم.
وی با بیان اینکه فعالیت های فرهنگی تنها متمرکز به موضوع حجاب نیست، اظهارداشت: بانوان فعال در حوزه فرهنگ می توانند با فعالیت های محله ای همه مشکلات و معضلات را شناسایی کنند و برای حل آن برنامه های عملی داشته باشند.
حجت الاسلام آل هاشم با اشاره به افزایش تورم کالاهای مصرفی مردم، بیان کرد: چادر مشکی از جمله کالاهایی است که بسیاری از خانواده ها نمی تواند ساده از کنار آن رد شوند و افزایش 7 الی 8 برابری قیمت آن نیازمند توجه جدی مسئولان دولتی و اصناف و اتحادیه های پوشاک را می طلبد.
امام جمعه تبریز با تبیین الفبای حجاب، مقوله عفاف و حجاب را حاصل بروز و ظهور حیا و غیرت دانست و افزود: «ح حجاب به معنی حیّریت، ج حجاب به معنی جهاد فی سبیل الله، الف حجاب به معنی ایمان و اعتماد به نفس و استحکام شخصیت و ب حجاب به معنی بصیرت» است که عدم توجه به این دستور الهی بیانگر فقدان این خصوصیت های شخصیتی در فرد است.
حجت الاسلام آل هاشم با تاکید به اینکه همه بخش های اداری و دولتی و خدماتی موظف به حفظ حجاب و کرامت زن هستند، خاطرنشان کرد: حفظ حجاب یک تکلیف شرعی و دینی است که شهدا هم با نثار خون خود و در وصیت نامه هایشان به رعایت آن متذکر شده اند.

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=4132

25 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند