پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۵ / ۱۱ / ۱۳۹۹
Asia/Tehran 02:09

حسگر بیومتریک جدید با قابلیت‌‌های احراز هویت بسیار دقیق ساخته شد

01:01590

کمپانی جپن دیسپلی موفق به ساخت حس‌گر بسیار نازکی شده است که با قابلیت‌های امنیتی خود احراز هویت را بیش‌ازپیش دقیق‌تر می‌کند.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی engadget، کمپانی جپن دیسپلی که به‌ جا دادن رزولوشن‌های بسیار بالای صفحه نمایش در فضای بسیار کوچک شهرت دارد، حسگر تصویری بسیار نازکی را اختراع کرده است که می‌تواند اثرانگشت، رگ‌ها و امواج ضربان قلب افراد را به‌راحتی اندازه‌گیری کند.
این حسگر با ضخامت 15 میکرومتری خود به نازکی یک ورق کاغذ است و سرعت خواندن اطلاعات آن بسیار زیاد است.
گزارش‌های به‌ دست‌ آمده از جپن دیسپلی حاکی از آن است که قابلیت‌های این حسگر موجب شده است که کاربری‌های امنیتی آن بسیار زیاد باشد و بتوان به‌راحتی آن را در پوشیدنی‌های حساس به اطلاعات به کار برد.

جالب است بدانید که حسگرهای مشابه موجود در بازار یا با سیگنال‌های بیومتریک کار می‌کنند یا اطلاعات بیومتریک(مانند اثرانگشت و رگ‌ها) را تحلیل می‌کنند، اما نمونه ساخته شده توسط جپن دیسپلی از هردوی این روش‌ها به‌طور همزمان استفاده می‌کند.
البته هنوز صحبتی در رابطه با برنامه‌های این کمپانی برای تجاری‌سازی این حسگر به میان نیامده است، اما متخصصان این کمپانی انتظار دارند که این حسگر در سیستم‌های احراز هویت با امنیت بسیار بالا گنجانده شود و از دسترسی افراد متفرقه به اطلاعات حساس کمپانی‌ها جلوگیری کند.

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=2653

984 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند