پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۷ / ۰۳ / ۱۴۰۱
Asia/Tehran 01:08

خانه‌های روستایی زلزله زدگان میانه و سراب در تیر 99 پایان می یابد

01:421560

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی از استقرار نمایندگی شعب برخی بانک‌ها در مناطق زلزله‌زده شهرستان میانه و سراب به دلیل تسریع در فرآیند اعطای تسهیلات به مردم خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان، جواد رحمتی ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت عملیات عمرانی در مناطق زلزله زده استان اظهار داشت: تا به امروز عملیات آواربرداری بیش از یک هزار و 600 واحد مسکونی به پایان رسیده و این روند ادامه داد.

وی از پایان فرآیند اسکان موقت مردم در مناطق زلزله زده خبر داد و عنوان کرد: عملیات ساخت و ساز برای احداث مسکن برای بیش از سه هزار خانواری که منزل مسکونی آن ها تخریب شده بود نیز در هفته های اخیر آغاز شده است. در این مرحله برای هر خانوار، 400 میلیون ریال وام احداث مسکن در نظر گرفته شده است.

رحمتی ابراز کرد: برای تسریع در اعطای تسهیلات به زلزله زدگان، نمایندگی بانک‌ها را در روستاها مستقر کرده ایم و نسبت به تشکیل پرونده و معرفی به بانک‌ها اقدام شده است و مردم عزیز مناطق زلزله زده در ادامه با وثیقه زنجیره ای در حال دریافت تسهیلات هستند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار در ادامه گفت: تا پایان بهمن ماه سال جاری، عملیات تعمیری واحدهای مسکونی تعیین تکلیف می شود و تا پایان تیرماه سال آتی نیز عملیات احداث مسکن دائم زلزله زدگان به پایان می رسد.

رحمتی در تبیین میزان بهره‌مندی مردم مناطق زلزله زده از تسهیلات بانکی گفت: در مجموع، هر خانواده ساکن در مناطق زلزله زده، 400 میلیون ریال تسهیلات احداث مسکن، 100 میلیون ریال تسهیلات بلاعوض، 50 میلیون ریال تسهیلات معیشتی با سود 4 درصد و 50 میلیون ریال تسهیلات بلاعوض برای ساخت اماکن دائمی دریافت می کند.

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=1966

1093 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند