پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۹ / ۰۷ / ۱۴۰۱
Asia/Tehran 21:54

خسارت میلیاردی کرونا به مشاغل فرهنگی آذربایجان شرقی

02:003400

مدیرکل ارشاد آذربایجان شرقی با اشاره به آسیب‌های مختلف کرونا از جمله اجاره و هزینه‌ها در همه صنوف فرهنگی و هنری،گفت: برآورد مستمر ما از آسیب‌های وارده به حوزه‌های فرهنگی و هنری توسط کرونا، بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان به نقل از تسنیم، حمد محمدپور با اشاره به اینکه در دو هفته‌ای که گذشت، تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا به دلیل وضعیت قرمز استان، تعطیلی مجدد برخی از مشاغل بود اظهار داشت: مشاغل فرهنگی و هنری از جمله سینما و تئاتر در گروه محدودیت قرار گرفتند که مجبور به تعطیلی شدند.

وی با بیان اینکه انصافاً پروتکل‌ها توسط آموزشگاه‌های فرهنگی و هنری و… تاکنون مراعات شده است، افزود: دغدغه موجود برای این مشاغل، در مورد حین ورود و حین خروج مراجعان بود که ممکن بود فاصله فیزیکی مراعات نشود و احتمال انتقال کرونا وجود داشت بنابراین با تصمیم ستاد مقابله با کرونا تعطیل شد و اگر ابلاغ جدیدی برای بازگشایی مجدد باشد به آن ابلاغیه عمل می‌کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، آسیب‌های مختلف از جمله اجاره و هزینه‌ها و… را در تمام صنوف فرهنگی و هنری یادآور شد و گفت: برآورد مستمر ما از آسیب‌های وارده به حوزه‌های فرهنگی و هنری توسط کرونا، بیش از 200 میلیارد تومان است.

وی در مورد تلاش دولت برای جبران بخشی از آسیب‌های وارده توضیح داد و گفت: فعلاً تنها مسیر جبران بخشی از زیان‌ها، تسهیلات است که باید از طریق سامانه کارا ثبت نام کنند.

محمدپور ادامه داد: مشاغل آسیب دیده باید مدارک خود را بر اساس تفاهم نامه وزارت ارشاد و وزارت کار در سامانه کارا بارگذاری کنند و با کد اشتغال از وام استفاده کنند ضمن اینکه تلاش می‌کنیم افرادی که کد اشتغال هم ندارند از این تسهیلات استفاده کنند.

وی با بیان اینکه تاکنون در چند نوبت پرداختی داشتیم، ابراز داشت: بر اساس این تفاهم نامه، هر آموزشگاه بازای هر شاغل می‌تواند 12 میلیون تومان وام دریافت کند و این در شرایط بحرانی کمک خوبی است.

منبع
تسنیم
لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=4354

1102 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند