پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۴ / ۰۹ / ۱۳۹۹
Asia/Tehran 20:58

خطوط تولید قطعات پراید در آذربایجان تبدیل به تیبا می‌شود

02:33620

مدیرعامل سایپا آذربایجان از تبدیل خطوط بلوک پراید به تیبا خبر داد و گفت: بعد از تیرماه تولید قطعات پراید به تیبا و ساینا و کوییک تغییر می یابد و ۱۰ درصد افزایش تیراژ خواهیم داشت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان به نقل از تسنیم، روح الله زینالی با اشاره به اینکه گروه سایپا آذربایجان قطعات مهم مورد نیاز پراید، تیبا، ساینا، کوییک، زامیاد و وانت نیسان را در تبریز تولید می کند، اظهار داشت: 20 درصد قطعاتی که برای خودروها در این شرکت تولید می‌شود، داخلی سازی شدند و باید تا پایان شهریور این رقم را به 50 درصد برسانیم.

وی با بیان اینکه سایپا آذربایجان به دنبال تنوع محصولات با ارزش افزوده بالا و افزودن به سبد محصولات صادراتی است، افزود: جهش تولید از فروردین ماه آغاز شد که به افزایش کیفی و کمی سبد محصولات منجر شد و علی رغم وجود کرونا، در ماه های آینده از برنامه پیشبینی جهش تولید پیش خواهیم افتاد.

مدیرعامل سایپا آذربایجان از انتخاب این شرکت به عنوان شرکت برتر صنعتی آذربایجان شرقی خبر داد و ابراز داشت: تلاش کردیم رشد مجموعه به صورت کاریکاتوری نباشد و ابزار سازی را در کنار تحقیق و توسعه و آزمایشگاه های مرجع با هم رشد یابد و برای این شرکت برندسازی کنیم و به صادرات قطعات و موتور سوق یابیم.

وی با بیان اینکه، میزان فروش این شرکت در سال 97 حدود 53 میلیارد تومان بود که در سال 98 به 110 میلیارد رسید و در سال 99 به 250 میلیارد خواهد رسید، خاطر نشان کرد: با افزایش داخلی سازی قطعات و صادرات قطعه با برند سایپا آذربایجان به دنبال تحقق هدف جهش تولید و فروش و اشتغال است.

زینالی اغلب مشتریان داخلی قطعات تولیدی شرکت را مگاموتورز و زامیاد عنوان و بیان کرد: امسال تعداد مشتریان داخلی با تنوع بخشی به قطعات، افزایش ملموسی خواهد داشت و اولین محصول صادراتی سایپای آذربایجان هم در اسفند 98 به عراق صادرات شد اما به دلیل کرونا، بخشی از هدف صادراتی محقق نشده است.

این مدیرعامل شرکت زیرمجموعه سایپا و مگاموتورز با بیان اینکه برنامه‌ریزی امسال ما صادرات 5 میلیون دلاری به عراق است، تاکید کرد: کرونا برنامه‌ها را تحت الشعاع قرار داد ولی تلاش می کنیم بازار عراق و سوریه را برای صادرات قطعات از دست ندهیم.

وی داخلی‌سازی قطعات خودرو را موجب کاهش ارزبری دانست و خاطر نشان کرد: علاوه بر داخلی سازی قطعات خودرو، داخلی سازی ابزار آلات خط تولید را هم پیگیری می کنیم و 20 درصد ماشین آلات تولید را داخلی سازی کردیم.

وی ارتباط قطعه سازان با سایپا آذربایجان را یادآور شد و گفت: بیش از 90 درصد قطعات و قطعات اولیه ما از داخل استان تولید می‌شود.

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=3920

950 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند