پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۱ / ۱۱ / ۱۳۹۹
Asia/Tehran 17:56

دانشگاه تبریز در بین 150 دانشگاه برتر جهان قرار گرفت

01:33690

دانشگاه تبریز در جدیدترین اعلام نظام رتبه بندی تایمز در عرصه دانشگاه­های عصر طلایی تایمز در بین 150 دانشگاه­های جهان قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان به نقل از فارس، در آخرین رتبه بندی که در 24 ژوئن سال 2020 منتشر شد دانشگاه تبریز بعنوان یکی از باسابقه ترین دانشگاه­های ایران رتبه 150-101 را کسب کرده است.

نظام رتبه بندی جهانی تایمز دانشگاه ها را به سه نوع دانشگاه های قدیمی (با بیش از 80 سال قدمت)، دانشگاه های ایجاد شده در عصر طلایی آموزش عالی (با قدمتی بین 50 تا 80 سال) و دانشگاه های جوان (با قدمتی زیر 50 سال) دسته بندی می کند. عصر طلایی نظام آموزش عالی به دوره ای اطلاق می­شود که در آن تشکیل دانشگاههای جدید و سرمایه گذاری در عرصه تحقیقات علمی شتاب بیشتری گرفته است.

این نظام رتبه بندی دانشگاه­های ایجاد شده در فاصله زمانی 1945 تا 1967 را شامل می‌­گردد و دانشگاه‌­ها  بر اساس میزان  امتیاز به دست آمده در شاخص های آموزش، پژوهش، استناد، انتقال دانش و چشم انداز بین المللی مورد  سنجش و رتبه بندی قرار می­‌گیرند.

دانشگاه تبریز بعنوان دومین دانشگاه ایران در سال 1326 مصادف با 1947 میلادی با دو دانشکده ادبیات و پزشکی فعالیت خود را آغاز نموده و از بدو تاسیس در عرصه های بین المللی حضوری فعال داشته و اولین دانشگاه ایرانی عضو اتحادیه بین‌المللی دانشگاه‌های جهان (IAU) است.

منبع
خبرگزاری فارس
لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=3760

984 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند