پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۵ / ۱۱ / ۱۳۹۹
Asia/Tehran 14:58

دورخیز آمریکایی‌ها برای اخراج شرکت‌های چینی از وال استریت

01:15520

وزیر خزانه داری آمریکا هشدار داد شرکت‌های چینی که سهام آنها در بورس وال استریت معامله می‌شود، در صورتی که قوانین حسابرسی آمریکا را رعایت نکنند از وال استریت اخراج خواهند شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان به نقل از راشا تودی، استیون منوچین گفت: از سال آینده میلادی اگر آنها به طور کامل قوانین آمریکا را اجرا نکنند، شرکت‌های چینی باشند یا هر شرکت چینی از آنجا که باید دقیقا استانداردهای حسابداری مشخصی را رعایت کنند، از لیست شرکت‌های بورسی وال استریت اخراج خواهند شد.

به خاطر اینکه آمریکا نمی‌توانست فعالیت‌های مالی و جزئیات حسابداری شرکت‌های بزرگ چینی نظیر علی بابا که سهام آنها در بورس نیویورک عرضه شده را داشته و مورد بررسی قرار دهد، این مسئله مدت‌هاست که موضوع مناقشه در طرف آمریکایی است. البته اخیرا کارگروه بازارهای مالی رئیس جمهور آمریکا نیز خواستار اقداماتی در راستای بالا بردن استانداردهای موردنیاز برای عرضه شرکت‌ها در وال استریت با هدف حفاظت از سهامداران در برابر خطرات موجود از سوی شرکت‌های چینی شده است.

هفته گذشته دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، هشدار داد که طی 45 روز همکاری شرکت‌های آمریکایی با شرکت‌های مادر شبکه‌های مجازی تیک تاک و وی چت چین ممنوع خواهد شد.

وی مدعی است که دولت چین از این نرم‌افزارها برای جاسوسی از شهروندان آمریکایی استفاده می‌کنند. چین به شدت این ادعاها را رد کرده است.

منبع
راشاتودی
لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=4744

984 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند