پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۷ / ۱۱ / ۱۳۹۹
Asia/Tehran 14:56

رتبه 22 آذربایجان‎شرقی در زمینه رضایتمندی مردم/ رتبه 17 در زمینه کسب و کار

01:33190

استاندار آذربایجان‎شرقی در پنجاه و پنجمین جلسه شورای گفت‏‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان، با اشاره به رتبه ۲۲ استان در زمینه میزان رضایتمندی مردم از دستگاه‎ها در میان 31 استان کشور، گفت: در بدنه کارشناسی و اجرا آنطور که باید همراهی صورت نمی‎گیرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان، محمدرضا پورمحمدی افزود: در زمینه فضای کسب و کار رتبه 17 استان موقعیت مناسبی نیست؛ البته در مقایسه با استان‎های هم تراز و مشابه شاید وضعیت چندان بد نباشد ولی ما عنوان شهر اولین‏ها و پیشینه تجاری و اقتصادی منحصربفردی داریم که این موضوع انتظارات را بالا می‎برد.

وی با تاکید بر اینکه فضای کسب و کار را باید اصلاح کنیم، ادامه داد: یکی از هسته‎های مهم سند تدبیر توسعه همین بهبود فضای کسب و کار است که به جد دنبال می‎شود، البته اگر سند تدبیر و توسعه ایرادی هم داشته باشد در جلسه شورای برنامه‎ریزی می‎تواند طرح و رفع شود.

پورمحمدی با اشاره به مسئله کمبود نقدینگی واحدهای تولیدی، اظهار کرد: در بانک‌ها مشکل تامین مالی وجود ندارد، بنابراین افزایش نقدینگی توسط بانک ها را در 6 ماهه دوم توصیه می‎کنیم و به شرط اینکه حساب و کتاب واحد تولیدی مشخص باشد، نقدینگی مورد نیاز آنها تامین شود.

ارائه برنامه سند تدبیر توسعه استان توسط رئیس سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی، پیشنهادهای انجمن صنایع غذایی استان مرتبط با رفع موانع کسب و کار، موضوع «لزوم پایش صنایع استان با مشارکت تشکل‎های بخش خصوصی استان»، مشکلات اجرای بازآفرینی شهری و نوسازی بافت‎های فرسوده و پیشنهاد تسهیل تامین مالی صنایع کوچک و متوسط از طریق اصلاح بخشنامه بانک مرکزی از جمله موارد مطروحه در جلسه امروز بود.

لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=1309

984 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند