پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان؛ دروازه ای به روی حقایق/ سوژه های خبری و عکاسی خود را با ما در میان بگذارید

۰۷ / ۱۱ / ۱۳۹۹
Asia/Tehran 15:09

روز های یکشنبه و دوشنبه جو آذربایجان‌شرقی ناپایدار خواهد بود

01:18180

مسئول روابط عمومی هواشناسی آذربایجان شرقی از وزش تند باد های لحظه ای، بارش باران و کاهش دما طی روز های یکشنبه و دوشنبه در استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تبریزبان به نقل از فارس،افشین ابراهیمی اظهار داشت: نقشه‌های پیشیابی هواشناسی نشان می‌دهد شرایط ناپایداری جوی، طی روز های یکشنبه و دوشنبه همه نواحی استان به خصوص نواحی شمالی و شرقی و منطقه ارسباران را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

وی با اشاره به وزش تند باد های لحظه ای افزود: با توجه به وزش تند باد های لحظه ای(حدود 40 تا 70 کیلومتر برساعت)، احتمال پرتاپ و سقوط اشیاء، شکستن درختان و آسیب به دکل های مخابراتی و داربست های  هیئت های عزاداری، دور از انتظار نیست و توصیه می شود از ساختمان های نیمه کاره دوری و از استحکام داربست های هیئت های عزاداری اطمینان حاصل کرد.

ابراهیمی ادامه داد: بارش باران گاهی بصورت رگبار و رعد و برق، احتمال اصابت صاعقه، کاهش دما در طی روزهای یکشنبه تا دوشنبه (4 تا 8 درجه سانتی گراد) و در منطقه ارسباران مه، پیش‌بینی می‌شود و احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و سیلاب ناگهانی در مسیل ها و رودخانه‌های فصلی دور از انتظار نیست.

مسئول روابط عمومی هواشناسی استان تاکید کرد: توصیه می شود اقدامات پیش گیرانه لازم  جهت جلوگیری و کاهش خسارات احتمالی  در بخش کشاورزی، راهداری و  حمل و نقل، منابع آب، مدیریت شهری و روستایی، امور عشایری و … بعمل آید.

منبع
خبرگزاری فارس
لینک کوتاه
http://tabrizban.ir/?p=1425

984 نوشته

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند